3/4 urządzeń uzyskujących dostęp do Android Market korzysta z systemu Android 2.1 lub nowszego

Największą różnicą między ostatnim reportażem na ten temat a obecnym jest moim zdaniem rozwój Androida 2.2. Android 2.2 wzrósł z 28,7% we wrześniu do 36,2% kilka dni temu. Trudno powiedzieć, czy wzrost ten jest bardziej przypisywany aktualizacjom, czy nowym zakupom, ale liczba ta przynajmniej rośnie. Gdy linia Samsung Galaxy zakończy aktualizację Androida 2.2, spodziewam się, że liczba urządzeń z Androidem 2.2 również wzrośnie.

Po niedawnym ogłoszeniu przez Sony Ericsson, że linia Xperia X10 do końca miesiąca otrzyma Androida 2.1, można się spodziewać, że kolejny zestaw danych będzie miał znacznie mniejszy udział w urządzeniach z Androidem 1.6.

Po zakończeniu sezonu wakacyjnego spodziewam się również skoku w urządzeniach z Androidem 2.x. Niestety, w tym okresie świątecznym prawdopodobnie pojawi się również duża liczba sprzedawanych tabletów z Androidem, z których wiele będzie sprzedawanych z zainstalowanym systemem Android 1.6.

Może to jednak nie być widoczne na tych liczbach, ponieważ dane są zbierane tylko z urządzeń, które uzyskują dostęp do Android Market, a wiele tabletów nie będzie miało dostępu do Android Market. Ponieważ dane liczbowe są pobierane z urządzeń, które uzyskują dostęp do Android Market w okresie 14 dni, mogą nie być przedstawiane. Musimy tylko zobaczyć, jak to się potoczy.

Inne źródła: AndroidGuys, Androinica, Phandroid

Zdjęcie z Androiniki

0 Shares:
You May Also Like