8 wskazówek, zanim zmienisz kraj Apple App Store

W każdym kraju jest Apple App Store, który musi być zgodny z wymaganiami tego kraju. Oznacza to, że gdy przenosisz się z jednego regionu do drugiego, możesz chcieć zmienić kraj swojego sklepu z aplikacjami.

Wydaje się to logiczne, ale ta opcja ma wiele wad i obejść, które mogą być dla Ciebie lepsze. Tak więc, zanim pociągniesz za spust i zmienisz swoją aktualną lokalizację App Store na coś innego, musisz pamiętać o kilku rzeczach przed zmianą kraju App Store.

Czy to długoterminowy ruch?

Jeśli zamierzasz zostać w nowym kraju tylko tymczasowo z planami powrotu, szczerze mówiąc, nie jest to warte kłopotów ze zmianą lokalizacji. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie zamierzasz zmieniać swojej obecnej metody płatności.

Twoja forma płatności jest powiązana z krajem, w którym mieszkasz. Nie możesz używać metody płatności z jednego kraju do płacenia za zakupy w innym. Jeśli więc Twoja obecna karta kredytowa nie zostanie anulowana, równie dobrze możesz pozostawić kraj lub region swojego sklepu z aplikacjami bez zmian. Wszystko będzie działać normalnie.

Jeśli martwisz się aplikacjami regionalnymi, takimi jak Netflix, po prostu wykrywają Twoją lokalizację i na tej podstawie zmieniają dostępną zawartość. Nie musisz nic zmieniać w samym App Store.

Wymagania dotyczące zmiany kraju Apple App Store

Jeśli poważnie myślisz o zmianie regionu sklepu z aplikacjami, musisz wykonać pewne prace przygotowawcze, zanim zaczniesz to robić. Oto, co musisz mieć na miejscu:

Forma płatności dla kraju docelowego z adresem rozliczeniowym w tym kraju.Każdy kredyt App Store musi zostać wykorzystanyWszystkie obecne subskrypcje muszą zostać anulowaneWszelkie aktywne transakcje, takie jak wypożyczenie cyfrowe, muszą zostać zakończone

Gdy już to zrobisz, możesz poprosić Apple o zmianę, ale zanim to zrobisz, przeczytaj więcej ostrzeżeń.

Stracisz dostęp do zakupów

Jeśli zmienisz kraj App Store, możesz utracić dostęp do kupionych wcześniej aplikacji i treści. Nie znikną, jeśli zostały już pobrane na urządzenie, ale możesz nie być w stanie ich pobrać ponownie później, jeśli je usuniesz.

Jest to największy powód, dla którego warto rozważyć zmianę kraju swojego sklepu z aplikacjami. Nie jest idealnym rozwiązaniem, aby stracić potencjalnie setki dolarów na zakupach bez rzeczywistego powodu niż arbitralna polityka regionalna.

Możesz pobierać i odciążać aplikacje

Jeśli nadal chcesz dokonać zmiany regionu, prawdopodobnie zechcesz pobrać wszystkie swoje aplikacje na swoje urządzenie. Niestety większość z nas prawdopodobnie nie ma wystarczającej ilości miejsca na naszych urządzeniach z systemem iOS, aby na stałe przechowywać każdą aplikację, którą kiedykolwiek kupiliśmy, w pamięci lokalnej. Na szczęście nie musisz już usuwać aplikacji, aby zwolnić miejsce w nowoczesnym systemie iOS. Zamiast tego możesz po prostu odciążyć aplikację.

Spowoduje to usunięcie standardowych danych aplikacji, ale nie spowoduje usunięcia jej ikony ani danych osobistych, takich jak dokumenty czy zapisy gier. Następnie możesz ponownie pobrać aplikację w dowolnym momencie, po prostu dotykając jej. Licencja na korzystanie z aplikacji pozostaje również na Twoim lokalnym urządzeniu. Może to więc być jeden ze sposobów na zachowanie aplikacji po zmianie regionu. Chociaż nie ma gwarancji, że będzie działać w nieskończoność.

Warto również zauważyć, że możesz również nie być w stanie zaktualizować aplikacji z zakupów w poprzednim regionie. To kolejny gwóźdź do trumny dla pomysłu zmiany krajów App Store.

Ma to wpływ na dzielenie się rodziną

Jeśli masz w swojej grupie rodzinnej osoby, które nie zmieniają z tobą kraju, napotkasz pewne problemy. Wszyscy członkowie grupy rodzinnej muszą mieć Apple ID z tego samego regionu.

Jeśli więc jesteś głównym członkiem grupy rodzinnej lub polegasz na aplikacjach, które otrzymujesz dzięki członkostwu w jednej, zmiana kraju App Store będzie poważnym problemem. Jeśli pozostawisz swój dotychczasowy identyfikator Apple ID bez zmian, nie będzie to stanowić problemu, nawet jeśli mieszkasz teraz gdzie indziej.

NIE MUSISZ zmieniać regionu swojego kraju

[Flags]

Jak dotąd zmiana regionu App Store może wydawać się bardziej kłopotliwa niż warto, ale przeprowadzasz się do nowego kraju, więc na pewno nie masz wyboru? Nie! Ważne jest, aby zrozumieć, że niezależnie od tego, gdzie faktycznie mieszkasz, nic nie zmieni się w Twoim środowisku App Store.

Dopóki masz prawidłową metodę płatności dla regionu, w którym jest aktualnie ustawiony Twój sklep, możesz nadal z niej korzystać, bez względu na to, czy nadal mieszkasz w swoim pierwotnym kraju, czy nie.

Jeśli stracisz swoją obecną metodę płatności i będziesz korzystać z metody powiązanej z nowym krajem, możesz rozważyć wprowadzenie zmiany, ale jest alternatywa, o której powinieneś najpierw pomyśleć!

Możesz mieć więcej niż jeden identyfikator Apple ID

Większość ludzi prawdopodobnie ma tylko jeden identyfikator Apple ID powiązany z ich głównym adresem e-mail. Jednak nie ma powodu, abyś miał tylko jeden identyfikator Apple ID. Zamiast zmieniać swój obecny identyfikator na nowy kraj, możesz po prostu utworzyć nowy identyfikator Apple ID dla kraju docelowego. O ile masz przygotowaną metodę płatności dla tego regionu.

Aplikacje z wielu identyfikatorów Apple ID mogą bez problemu działać na tym samym urządzeniu. Przełączanie się między różnymi identyfikatorami również nie jest dużym problemem. To tak proste, jak wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła.

Utwórz więc nowy adres e-mail dla nowego Apple ID, pobierz wszystkie aplikacje i treści, które chcesz mieć na swoim urządzeniu, będąc zalogowanym na stare konto, a następnie przejdź do nowego sklepu. Być może będziesz musiał przejść do starego sklepu, aby zaktualizować aplikacje, ale to tylko kilka minut kłopotów. To nic w porównaniu do trwałego odcięcia od starych zakupów.

Podążanie ścieżką najmniejszego oporu

Relokacja międzynarodowa to skomplikowana i stresująca praca w najlepszych czasach. Po co więc komplikować sprawy jeszcze bardziej, zmieniając swoje podstawowe, ugruntowane doświadczenie w App Store przy tak niewielkim zysku? Chociaż oferowanie przez Apple takiej możliwości ma sens, sposób, w jaki zostało to zaimplementowane w momencie pisania, nie jest idealny.

Oczywiście, jeśli rozumiesz konsekwencje zmiany swojego regionu i zgadzasz się z tym, to nie wahaj się przez to przejść. W końcu zarządzanie jednym Apple ID zawsze będzie mniej skomplikowane niż zarządzanie dwoma. Istnieje również wyraźna możliwość, że Apple zmieni niektóre z bardziej niewygodnych aspektów zmian regionalnych w przyszłości, więc wymienione tutaj wady mogą już nie mieć zastosowania, gdy to przeczytasz.

Jednak w obecnej formie nasza główna rekomendacja jest taka, że ​​każdy, kto chce zmienić kraj w Apple App Store, powinien po prostu utworzyć drugi identyfikator Apple ID i uruchamiać oba jednocześnie. Jest to ścieżka najmniejszego oporu i wraz ze wszystkimi innymi rzeczami, o które będziesz się martwić podczas przeprowadzki, wydaje się najprostszym rozwiązaniem.

0 Shares:
You May Also Like