ADW.Launcher

Dzisiejsza recenzja testu to kolejna z kategorii „wymiana ekranu głównego”. Tak, istnieje już kilka takich aplikacji i pojawia się ich coraz więcej. Nie mogę nawet zliczyć, ile razy aplikacja tego typu zrobiła na mnie duże wrażenie, myślałem, że znalazłem crème de la crème, ale wkrótce potem odkryłem jeszcze lepszą. Dowiedz się, czy tak jest w przypadku dzisiejszej polecanej aplikacji w tej recenzji testu.

Funkcje i zastosowanie

ADW.Launcher oferuje aż siedem ekranów, Szuflada aplikacjitak dobrze jak Galaxy s wersja, która umożliwia przeglądanie aplikacji w poziomie.

Po lewej i prawej stronie ikony Szuflady aplikacji w dolnej połowie ekranu znajdziesz dwa Przyciski akcji; możesz zdecydować, co te przyciski mają robić, albo je wyłączyć, jeśli uważasz, że ich nie potrzebujesz.

Jeśli przewiniesz w górę za pomocą ikony Szuflady aplikacji, dojdziesz do kolejnego paska, do którego możesz wstawić do sześciu ikon (za pomocą funkcji Upuść i przeciągnij). Ponownie, jeśli nie potrzebujesz tego paska, możesz go również dezaktywować.

Naciskając Dom przycisk umożliwia szybki dostęp do poszczególnych ekranów. Aby to zrobić, musisz wprowadzić kilka dodatkowych ustawień (szczegóły poniżej).

Możesz zmienić ustawienia prawie każdej funkcji ADW.Launcher: na przykład określić szybkość przewijania, zmienić animację szuflady aplikacji lub przezroczystość tła. Dowiedz się więcej w sekcji Ekran i sterowanie.

Jest kilka powodów, dla których ADW.Launcher podkręcił anty i postanowiłem porzucić jego poprzedników. Bardzo podoba mi się pasek aplikacji Galaxy S, a także ukryty pasek skrótów w dolnej połowie ekranu.

Ekran i elementy sterujące

Po zainstalowaniu możesz uruchomić ADW.Launcher, naciskając Dom przycisk. Możesz także użyć go jako standardowej aplikacji na ekranie głównym.

Ikonę szuflady aplikacji znajdziesz na dole ekranu. Po obu stronach znajdują się dwa darmowe przyciski (jeśli chcesz ich używać jako skrótów do innych aplikacji, po prostu przeciągnij daną aplikację na przycisk). Są też dwa Kropki które informują o tym, na którym ekranie aktualnie się znajdujesz. Możesz przełączać ekrany, przesuwając palcem po ekranie, ale także klikając kropki.

Przesunięcie w górę ikony Szuflady aplikacji otwiera dodatkowy pasek, w którym możesz znaleźć sześć ikon. Są dostępne z każdego ekranu.

Możesz uzyskać dostęp do Galaxy S przez szufladę aplikacji; stąd możesz przewijać swoje aplikacje w poziomie. Kropki w górnej części ekranu informują o tym, na ilu stronach znajdują się Twoje aplikacje i na której stronie aktualnie się znajdujesz. Podobało mi się, że po zamknięciu i ponownym otwarciu szuflady z aplikacjami znajdujesz się na ostatniej stronie, na której byłeś przed zamknięciem. Możesz także użyć Szuflada standardowa (więcej szczegółów poniżej).

Naciśnięcie przycisku menu/ADW.Launcher prowadzi do Ustawieniagdzie znajdziesz następujące kategorie:

Ustawienia wyświetlania
(Ustawienia liczby ekranów, ekranu standardowego, efektów itp.)


Szuflada

(Konfiguruj szufladę (Launcher))


Zapowiedź

(Ustawienia podglądu ekranu)


Pulpit

(Konfiguruj elementy związane z pulpitem)

Jest Przycisk darowizny sytuacja na dole, która prowadzi do strony Paypal.

ten Wyświetlacz ustawienia pozwalają wyciszyć pasek stanu u góry ekranu, a także określić liczbę ekranów, szybkość przewijania i intensywność „dzwonienia” ekranów.

Możesz wybrać, której szuflady chcesz użyć (Normal lub Galaxy S) pod Szuflada ustawienia, a także zdecyduj, czy szuflady mają być animowane. Uważam, że to naprawdę fajna funkcja.

ten Zapowiedzi (szybki dostęp do ekranów) mogą być wyświetlane w stylu Sense lub w rzędzie na dole ekranu. Możesz także wyłączyć elementy w tle.

Pod Pulpit ustawienia, które możesz wybrać, np. sposób reakcji przycisku Home, mając na uwadze następujące alternatywy:


Ekran standardowy
Wyświetl standardowy ekran i podgląd
Wyświetl podgląd
Otwórz/zamknij szufladę
Pokaż/ukryj pasek stanu

Ponadto możesz włączyć lub wyłączyć kropki i/lub dodatkowy pasek, a także dezaktywować dwa przyciski akcji. Można też określić kilka zmian optycznych, jak na przykład to, że na ikonach nie ma nic napisane.

Konkluzja:
ADW.Launcher to kolejny bardzo dobry zamiennik ekranu głównego. Byłem szczególnie pod wrażeniem paska aplikacji Galaxy S, a także wszystkich różnych ustawień (określanie szybkości przewijania, ustawienia za pomocą przycisku Home itp.).

Szybkość i stabilność

Nie napotkałem żadnych problemów z ADW.Launcher. Działa bardzo szybko i płynnie.

Stosunek ceny do wydajności

Aplikację można pobrać bezpłatnie z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like