Aktywacje telefonów z Androidem przekraczają 300 000 dziennie

We wczorajszym tweecie Andy’ego Rubina, wiceprezesa Google ds. inżynierii i szefa ds. rozwoju Androida, ogłoszono, że nowe telefony z Androidem są obecnie aktywowane w tempie ponad 300 000 dziennie, co świadczy o coraz większej popularności telefonów z Androidem.

Ostatni raz pisaliśmy o aktywacjach telefonów z Androidem w czerwcu, kiedy dziennych aktywacji było około 160 000. Oznacza to, że w ciągu niespełna 4 miesięcy liczba aktywacji telefonów z Androidem prawie się podwoiła, ale na tym historia się nie kończy.

Pod koniec października ogłoszono, że Android Market osiągnął 100 000 aplikacji. Chociaż liczby te prawdopodobnie znacznie wzrosły od tego czasu, Google nie zaktualizował oświadczenia, jak pokazano na ich stronie produktu dla Nexusa S.

Należy również pamiętać, że liczby te dotyczą tylko urządzeń, które są telefonami i jako takie mogą prawdopodobnie uzyskać dostęp do Android Market. Wiele firm produkuje tablety z Androidem bez połączenia 3G lub komórkowego i dostępu do Android Market, a zatem nie są brane pod uwagę w obliczeniach pana Rubina.

Jeśli tego rodzaju liczby nie wystarczą, by przekonać sceptyków, że Android jako mobilny system operacyjny wciąż się rozwija i ma przed sobą świetlaną przyszłość w segmencie smartfonów i tabletów, to nie jestem pewien, co tak naprawdę jest.

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like