Alexa rozpoznaje teraz osoby lub paczki za pomocą inteligentnych kamer drzwi

Asystent domowy Amazona otrzymuje dziś nową inteligentną funkcję. Najnowsza funkcja Alexa Person and Package Detection została udostępniona w kamerach Ring i dzwonkach wideo. Umożliwia Alexie ostrzeganie użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnej, urządzeń Echo, a nawet poprzez automatyczne wyświetlanie obrazu wideo na żywo na telewizorach Smart TV i tabletach Fire.

TL; DR

Funkcja Alexa’s Person and Package Announcements jest teraz dostępna dla urządzeń zabezpieczających Ring. Aby korzystać z nowej inteligentnej funkcji Alexa, wymagany jest plan subskrypcji. Ta funkcja pojawi się również w wybranych kamerach bezpieczeństwa Google Nest i Adobe.

Funkcja inteligentnego wykrywania nie jest nowa w urządzeniach Amazon i innych inteligentnych gadżetach ruchu na rynku. W zeszłym roku do inteligentnych głośników Echo Show i Echo Dot dodano wykrywanie osób za pomocą wbudowanej kamery lub technologii ultradźwiękowej do rozpoznawania obecności człowieka. W przypadku wykrycia na urządzeniu Ring Alexa może wyzwalać różne wstępnie zaplanowane procedury, takie jak włączanie inteligentnych żarówek, uruchamianie niestandardowych alertów głosowych i inne zdarzenia.

Aby aktywować wykrywanie osób i paczek, potrzebujesz zarówno aplikacji Ring, jak i Alexa. Po sparowaniu zgodnego urządzenia Ring z Alexą użytkownicy muszą włączyć inteligentne alerty w aplikacji na smartfona Ring. Oddzielnie ostatnim krokiem jest włączenie zdarzeń kamery w aplikacji Alexa.

Amazon twierdzi, że funkcja wykrywania osób pojawi się również w różnych modelach Nest Cam i Nest Doorbell. Tymczasem wykrywanie pakietów jest dostępne tylko w Ring Video Doorbell 2020 i Doorbell Pro 2. Co więcej, kamery Iota i Outdoor firmy Abode również otrzymają obie funkcje bezpieczeństwa jeszcze w tym roku. Więcej kamer innych producentów będzie również obsługiwanych w przyszłości, dzięki API Object Detection Sensor firmy Amazon, które jest dostępne dla programistów.

Aby aktywować funkcję Alexa Person i Package Detection, potrzebny jest plan subskrypcji

Użytkownicy kamer bezpieczeństwa Ring muszą subskrybować plan subskrypcji Ring Protect, który zaczyna się od 3 USD miesięcznie, aby aktywować nowe ogłoszenia dotyczące osób i pakietów. Podobnie wymagany jest plan Abode za 7 USD miesięcznie, aby móc korzystać z nowych ogłoszeń Alexa w kamerach Iota i Outdoor. Google oferuje go bezpłatnie na swoich urządzeniach, ale możesz przejść na zaawansowany system wykrywania w ramach miesięcznej subskrypcji.

Amazon nie wspomniał jeszcze o dostępności nowej funkcji w innych krajach, w których dostępny jest plan ochrony pierścienia, takich jak Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia i UE. Być może więcej wskazówek uzyskamy, gdy aktualizacja dotrze na urządzenia Google i Abode.

0 Shares:
You May Also Like