Ameryka Północna Dom dla 3/4 wszystkich telefonów z systemem Android

Nowy raport opublikowany dzisiaj przez AdMob, którego przejęcie przez Google zostało niedawno zatwierdzone przez FTC, informuje, że trzy czwarte wszystkich unikalnych urządzeń z Androidem znajduje się w Ameryce Północnej. Raport zauważa również, że na drugim miejscu znajdują się Chiny z 8% wszystkich urządzeń z Androidem, a następnie Wielka Brytania z 3%, natomiast Francja i Niemcy z 2%.

Ważną obserwację czyni Androinica, gdy wspomina o braku wiedzy publicznej i różnicy w liczbie urządzeń między rynkiem północnoamerykańskim a europejskim. Sam zauważyłem to, próbując wyjaśnić ludziom w Stanach i Niemczech, czym jest Android.

Androinica wskazuje również, że „Brak Android Market, płatnych aplikacji, lokalizacji językowej i dostępnych kanałów zakupu nowych telefonów sprawia, że ​​Andy jest mniej pożądany w Ameryce Łacińskiej. Jednak Google powiedział, że wkrótce zwiększy wysiłki, aby zachęcić do przyjęcia Androida w Latinie Ameryka.”

AndroidCentral pisze, że „w Stanach Zjednoczonych iPhone ma około 10,7 miliona urządzeń, a Android stanowi 8,7 miliona. (Jeśli policzymy iPoda Touch razem z iPhonem, udział Apple’a wzrasta do 18,3 miliona).”

Na koniec ważne jest, aby pamiętać o badaniach AdMob: „Pamiętaj, że te niepowtarzalne numery urządzeń pochodzą wyłącznie z sieci AdMob i odzwierciedlają popularność naszych produktów i działalności biznesowej. wiemy, jaki procent całego wszechświata iPhone’ów i urządzeń z Androidem dociera do AdMob. Uważamy jednak, że dane są przydatne w ujęciu względnym, biorąc pod uwagę dużą wielkość próbki urządzeń w naszej sieci”.

Inne źródła: AndroidCentral, Androinica

Obraz z AdMob

0 Shares:
You May Also Like