Android 2.1 dla wszystkich smartfonów w USA?

Pojawiło się wiele raportów, plotek, spekulacji i ogólnych rozmów na temat smartfonów z Androidem 2.1 i starszej generacji. Pytanie, które zadaje sobie pytanie, „Czy mój Android otrzyma wersję 2.1?” Otrzymałem więcej niż jednego e-maila o najnowszych wiadomościach dotyczących telefonów z Androidem 2.1 i starszych. Nie przeskoczyłem do historii, ponieważ nie było potwierdzenia aktualizacji i zamiast tego postanowiłem dać czytelnikom szansę zobaczenia, co jest oficjalne, a co plotką/spekulacjami. Wraz z wprowadzeniem Androida 2.0, a następnie 2.1 wprowadzono szereg funkcji, które pomogły przekroczyć granice mocy i możliwości smartfona. Niektóre z tych funkcji, takie jak animowana tapeta i galeria 3D oraz szuflada/interfejs aplikacji, mogą obciążać procesor i pamięć telefonu. Czy smartfony obecnej generacji mogą nadążyć?

Aktualne modele w sprzedaży w USA

To jest spojrzenie na obecną dziedzinę telefonów z Androidem na rynku amerykańskim i wykonalność Androida 2.1 na tych telefonach, jak niektórzy przewidywali. Zacznijmy od podsumowania obecnie oferowanych amerykańskich telefonów z Androidem, na których nie ma jeszcze systemu Android 2.1, czyli wszystkiego oprócz Nexusa One.

*Zauważ, że specyfikacje Behold II były trudne do zdobycia i nie mam do nich zbyt wielu szczegółów, dowiedziałem się, co mogłem, ale nie mogę znaleźć oficjalnej dokumentacji liczb. Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc?
Doszedłem do wniosku, że ogólnie istnieją trzy rzeczy, które mogą wykluczyć telefon z uzyskania Androida 2.1; Procesor, RAM i ROM. Tak więc zestawiłem te trzy specyfikacje w powyższej tabeli z każdym telefonem dla każdego operatora, albo na sprzedaż, albo będą w ciągu tygodnia od tego artykułu.

Które telefony na pewno mają Androida 2.1?

Z powyższych telefonów mamy potwierdzenie od Sprinta, że ​​Hero i Moment w ich sieci otrzymają Androida 2.1 „na początku Q2 2010”. Następnie mamy wiadomość od Motoroli, że Droid i Cliq również otrzymają Androida 2.1. Ponadto Verizon oświadczył, że zaktualizuje Droid Eris do „nowszej wersji” Androida, co oznaczać będzie 2.1. Zrobiłem ten skok z „nowszej wersji” do „2.1”, a jeśli nie uważasz, że to dobry skok, możesz skomentować. Jeśli chodzi o Backflip, arkusz specyfikacji Motoroli dla telefonu stwierdza, że ​​jest on wyposażony w Androida 1.5 i można go uaktualnić do Androida 2.1. Wreszcie w T-Mobile jedynym oficjalnym słowem jest to, że myTouch 3G w wersji limitowanej Fender otrzyma Androida 2.1. Nic o oryginale lub 3,5 mm myTouch 3G (oba mają 192 MB pamięci RAM) ani nic o G1.

Które telefony mogą nie i dlaczego?

Tak więc telefony z tej listy, które mogą nie przejść do Androida 2.1, obejmują serię G1, myTouch 3G ze 192 MB pamięci RAM i Samsung Behold II. W sieci jest wiele artykułów, w których stwierdza się inaczej, ale nic oficjalnego. Niektórzy twierdzą, że ponieważ LE myTouch 3G otrzyma 2,1, inne telefony myTouch 3G też to zrobią, ale ani T-Mobile, ani HTC nie potwierdziły tego. Chodzi o to, że między tymi dwoma telefonami jest duża luka w pamięci RAM. Jeden ma 288 MB, a drugi 192 MB. Inne telefony podobne do myTouch 3G mają 64 MB więcej pamięci RAM, co oznacza, że ​​mają o 33% więcej pamięci niż wersja 192 MB. Behold II powinien (jeśli specyfikacje, które udało mi się znaleźć, są prawdziwe) mieć możliwość uruchomienia 2.1, zakładając, że procesor Samsunga podoła zadaniu, ale jest tak mało dostępnych informacji na temat Beholda II, że trudno powiedzieć. Ponownie, nie ma oficjalnego słowa ani T-Mobile, ani Samsunga, więc jest to wątpliwe. Wreszcie G1, który naprawdę jest najbardziej wątpliwym z obecnych telefonów z Androidem. G1 jest dostępny od około 14 miesięcy. W świecie telefonów komórkowych/technologii to całe życie. G1 ma najbardziej ograniczony sprzęt pod względem pamięci, z zaledwie 256 MB pamięci ROM, gdzie przechowywany jest system Android, a także aplikacje użytkownika. Android 2.1 jest znacznie cięższy niż oryginalny Android 1.0 dostarczany z G1 i istnieje duża szansa, że ​​HTC/T-Mobile/Google zdecydowały się pozwolić G1 przeżyć swoje życie w systemie Android 1.6. Nie ma oficjalnego słowa, które mówiłoby, że G1 otrzyma Androida 2.1.

Opcje

Nigdy nie bój się posiadaczy myTouch 3G/G1 lub Behold II. Są inne opcje. Istnieje duża szansa, że ​​nawet jeśli nigdy nie pojawi się nic oficjalnego, nadal będziesz mieć szansę na uruchomienie Androida 2.1 na swoim telefonie dzięki wspaniałym programistom Androida z całego świata. sprawdź fora XDA, a znajdziesz wiele niestandardowych ROM-ów dla twoich telefonów, które są już w toku, i kilka z Androidem 2.1 już dla każdego. Z pewnością nie jest to oficjalne i prawdopodobnie unieważnia gwarancję i istnieje ryzyko, że telefon stanie się bezużyteczny (ryzyko to jest bardzo małe, jeśli dobrze postępujesz zgodnie ze wskazówkami). Ale może to być twój jedyny wybór. Miejmy nadzieję, że nie. Miejmy nadzieję, że wszystkie obecne telefony z Androidem otrzymają aktualizację, na jaką zasługują, za pośrednictwem oficjalnych kanałów, a ich życie przedłuży się jeszcze o kilka miesięcy.

0 Shares:
You May Also Like