Android 2.1 na 45% urządzeń odwiedzających Android Market

W zeszłym miesiącu widzieliśmy, jak urządzenia uzyskujące dostęp do Android Market zostały podzielone między wersje systemu operacyjnego Android, a nadchodzące wydanie aktualizacji Androida 2.1 firmy Sprint skłoniło nas do myślenia, że ​​w maju zobaczymy wzrost udziału Androida 2.1. 32,4% udziału Androida 2.1 zwiększyło się do 45,1% w zeszłym miesiącu, co na pierwszy rzut oka wydaje się, że operatorzy i producenci robią duże postępy w aktualizowaniu swoich telefonów, ale to nie wszystko.

Nie jest to takie proste, ponieważ musisz również wziąć pod uwagę wszystkie telefony z Androidem 2.1, które zostały sprzedane w tym miesiącu, co zmienia całkowitą bazę użytkowników. Mieliśmy rację, że Android 2.1 wzrośnie (dzięki HTC Droid Eris i Sprint’s Hero), ale wciąż czekamy, aż wszyscy pozostali posiadacze HTC Hero otrzymają aktualizację.

Jeśli chodzi o właścicieli Nexusa One, którzy korzystają z FroYo, Phandroid wspomina (i zgadzam się), że „liczba jest prawdopodobnie znikoma lub nie zalicza się do oficjalnych wydań”.

Jeśli chodzi o spadek udziału Androida 1.5 w rynku, EuroDroid pokłada nadzieję w aktualizacji, aby HTC Hero w końcu otrzymał Androida 2.1, mówiąc:

Trzymajcie się, wy, właściciele HTC Hero z reszty świata i wasze komputery 1.5. Twoja chwila nadejdzie wkrótce – w końcu HTC poinformowało, że aktualizacja Hero pojawi się w czerwcu, a do końca czerwca pozostało 29 dni.

O tak, liczymy.

Badanie tych liczb zostało przeprowadzone przez okres dwóch tygodni kończący się wczoraj.

Inne źródła: AndroidCentral, EuroDroid, Phandroid

Obraz od programistów Androida

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Jak hostować na Twitchu

Twitch to najpopularniejsza platforma streamingowa w Internecie. To już nie tylko gra wideo, ale także domowe talk-show, czytanie…