Android 2.4 zostanie wydany podczas Google I/O jako lody na Androida? Raczej nie

W ostatnich dniach na blogach Androida pojawiły się dwa różne przypadki telefonów z systemem, który wydaje się być Androidem 2.4. Najpierw na targach CES zaprezentowano Sony Ericsson Arc z tym, co wyglądało na Androida 2.4 jako wersję systemu operacyjnego, ale pojawił się również film przedstawiający Nexusa S z systemem Android 2.4. Teraz Pocket-Lint otrzymał wiadomość ze źródła, że ​​Android Ice Cream (Android 2.4) zostanie wydany w czerwcu lub lipcu.

Wczoraj Sony Ericsson wydał oświadczenie, że pojawienie się Androida 2.4 w ich telefonie było błędem ze względu na „błędną konfigurację”, co może być prawdą, ale mogło też być posunięciem Sony Ericssona, by na razie trzymać Androida 2.4 w cieniu . Myślę jednak, że druga możliwość jest mało prawdopodobna.

Pojawienie się Nexusa S z systemem przypominającym Androida 2.4 jest również intrygujące, ponieważ mężczyzna i kobieta w filmie omawiają przyszłość Nexusa S w Niemczech. Niektórzy ludzie w XDA mają wątpliwości, czy ta wersja jest prawdziwa, ale nie pojawił się jeszcze żaden prawdziwy powód, by wskazać, czy Android 2.4 już działa na urządzeniach.

Obejrzyj film dla siebie poniżej:

Te dwie obserwacje, a także źródło Pocket-Lint podsyciły spekulacje na temat tego, czy te dwa urządzenia rzeczywiście mają zainstalowanego Androida 2.4, kiedy może zostać wydany Android 2.4 i jakie zmiany mogą nadejść wraz z Androidem 2.4.

Wersja Androida 2.4 była wcześniej przez niektórych uważana za Androida Honeycomb, ale po oficjalnym ogłoszeniu, że Honeycomb to Android 3.0, stawia nas to w dziwnej sytuacji. Wygląda na to, że Google i zespół Androida mogą podzielić rozwój Androida na dwa segmenty ze względu na podział schematu numeracji.

Ten pomysł jest jednak sprzeczny z tym, co Googler Matias Duarte powiedział na CES w wywiadzie na temat Androida Honeycomb i jego przyszłości na smartfonach.

Android 1.5 nazywał się Cupcake, a Android 1.6 nazywał się Donut. Nazwa każdej dodatkowej wersji systemu operacyjnego do tej pory przesuwała się o jedną literę dalej w alfabecie z każdą kolejną wersją systemu operacyjnego. Gingerbread to Android 2.3, a ponieważ Honeycomb to Android 3.0, można by się spodziewać, że Android Ice Cream (oczekiwana nazwa wersji systemu operacyjnego Android, która ma nastąpić po Honeycomb) będzie liczbą po 3.0.

Rodzi to pytania, czy Android 2.4 będzie główną wersją zasługującą na swoją własną nazwę, czy też będzie małą aktualizacją, taką jak Android 2.0 i nie otrzyma w ogóle żadnej nowej nazwy kodowej, pozostając tym samym przy Gingerbread. Być może Google pracuje nad Androidem 2.4 jako ostatnią wersją w serii aktualizacji systemu operacyjnego 2.x, a potem całkowicie przejdzie do wersji 3.x i nowszych.

Kontynuując założenie, że Google podzieli rozwój Androida (co wydaje się mało prawdopodobne po usłyszeniu od Googlera Matiasa Duarte w zeszłym tygodniu), może to również wskazywać, że Android nie wyjdzie poza wersję 2.9. Uważam jednak, że taka możliwość jest wysoce nieprawdopodobna.

Źródła Pocket-Lint nie dostarczyły żadnych realnych dowodów na poparcie pomysłu, że Android Ice Cream będzie Androidem 2.4, a wraz z niedawną obserwacją Androida 2.4 na telefonach, możliwe jest, że źródło po prostu określiło prawdopodobieństwo pojawienia się aktualizacji w Google I/ O razem z tymi ostatnimi obserwacjami. Wydaje się to jeszcze bardziej prawdopodobne, jeśli weźmie się pod uwagę, że Pocket-Lint wspomina, że ​​ich źródła nie będą „ujawniać” tego, co Google planuje zrobić z Androidem w przyszłości.

Tylko czas i/lub więcej przecieków (z dowodami) pokaże. Jeśli Android 2.4 jest prawdziwy (co wydaje się prawdopodobne, biorąc pod uwagę ilość hałasu, jaki robią użytkownicy Gingerbread), spodziewam się, że będzie to mała aktualizacja, taka jak Android 2.0, która nie otrzyma nowej nazwy.

Obraz z Phandroid

0 Shares:
You May Also Like