Android 2.x działa na 83% urządzeń uzyskujących dostęp do Android Market

Programiści Androida opublikowali swój regularny raport na temat dystrybucji systemu operacyjnego Android na urządzeniach z Androidem uzyskujących dostęp do Android Market w okresie dwóch tygodni, a liczba urządzeń z systemem Android 2.1 i Android 2.2 nadal rośnie niż urządzenia z systemem Android 1.5 i 1.6 z systemem Android Urządzenia 2.x OS stanowią teraz 83% udziału.

Ważne jest, aby zauważyć w tych najnowszych statystykach, że Android 2.2 wyprzedził Androida 2.1 od czasu, gdy ostatnio pisaliśmy o dystrybucji. Ponadto odsetek urządzeń z systemem Android 2.1 jest mniejszy.

Android 1.5 ma obecnie 6,3% udziału z 7,9% na początku listopada, a Android 1.6 ma teraz 10,6%, co oznacza spadek z 15%. Razem Android 1.5 i 1.6 stanowią pełne 17% dystrybucji, co jest zdecydowanie lepsze niż prawie 23%, które widzieliśmy ostatnim razem, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

Jednak w obliczu zbliżającego się wydania Gingerbread, należy spodziewać się, że dane z przyszłego miesiąca zostaną ponownie podzielone na 5 grup. Spodziewam się, że do tego czasu w przyszłym miesiącu Nexus One (i miejmy nadzieję, że Nexus S) będzie działał na Gingerbread, więc powinniśmy mieć nadzieję, że zobaczymy co najmniej 1-2% udziału w Gingerbread.

Obraz z Phandroid

0 Shares:
You May Also Like