Android Dragonpoint na telewizorach Sony?

Według Bloomberga, Sony ogłosi na Google I/O utworzenie usługi Google TV. Telewizory będą częścią domowego systemu rozrywki, w którym Intel dostarczy procesory, Sony stworzy telewizory, Google stworzy oprogramowanie, a Logitech stworzy urządzenia peryferyjne. AndroidandMe sugeruje, że system operacyjny dla telewizora, Dragonpoint, będzie pochodną Androida Froyo, z obsługą Flasha.

Jeśli chodzi o schemat nazewnictwa, AndroidGuys dokonał przyzwoitej prognozy:

Zamierzamy śmiało powiedzieć, że ta nazwa będzie grą słów „Drag N’ Point”. Już sama nazwa skłania nas do wymyślania pomysłów na wskazywanie i przeciąganie ikon, aplikacji i pisanie za pomocą klawiatury, która wykorzystuje przeciąganie. Przeciągnąć kogoś?

Przyjęcie mobilnego systemu operacyjnego do użytku w telewizorze nie jest prostym przedsięwzięciem, jak wskazuje Gizmodo, mówiąc: „Dostosowanie mobilnego systemu operacyjnego do telewizorów to coś zupełnie innego: pod pewnymi względami łatwiejsze, ponieważ system operacyjny jest już przystosowany do nawigacji w stylu zdalnego sterowania , ponieważ został zbudowany z urządzeń z krzyżakami i kilkoma przyciskami, a w innych jest trudniejszy, ponieważ został zaprojektowany z myślą o ekranach wielkości dłoni”.

Inne źródła: AndroidGuys, AndroidandMe, Gizmodo

Obraz z AndroidGuys

0 Shares:
You May Also Like