Android działa na smartfonach z zasilaniem Atom

Zgodnie z artykułem opublikowanym przez PC World, Intel z powodzeniem przeniósł Androida na smartfony przy użyciu procesorów Atom. Netbook firmy Acer działa już z systemem Android na procesorze Atom, ale po raz pierwszy ogłoszono, że będzie on działał na smartfonie z procesorem Atom. Co więcej, Engadget wierzy, że już w czerwcu możemy mieć telefony z Androidem i procesorami Atom.

Ten ruch ma miejsce, gdy Intel ogłosił, jak to ujął Phandroid, „ruch mający na celu wsparcie „wszystkich systemów operacyjnych dla telefonów Atom” i miejmy nadzieję, że zyska na popularności jako procesor do smartfonów”.

Ten ruch niekoniecznie powinien być zaskoczeniem, zwłaszcza że Intel popełniłby błąd, zdobywając większe udziały w rosnącym rynku smartfonów. AndroidGuys napisał, że procesory ARM „od 2007 roku cieszą się 98% udziałem w rynku telefonów komórkowych”.

W artykule PC World Renee James, dyrektor generalny grupy oprogramowania i usług Intela, powiedziała: „Intel ma już Androida działającego na smartfonach z procesorem Atom i niektórzy klienci są zainteresowani jego używaniem”.

Inne źródła: Phandroid, Engadget, AndroidGuys

Obraz z Phandroid

0 Shares:
You May Also Like