Android Honeycomb będzie Androidem 2.4?

AndroidandMe otrzymało wskazówkę z nienazwanego źródła, która wskazuje, że Android Honeycomb, kolejna po Gingerbread wersja systemu operacyjnego Android, będzie nosił nazwę Android 2.4, a nie Android 3.0, jak wielu zakładało. Ponadto wspomniano również o możliwej dacie premiery Androida Honeycomb i Ice Cream.

Według artykułu AndroidandMe, typer wierzy, że Android Honeycomb zostanie wydany w lutym, prawdopodobnie w czasie, gdy odbywa się Mobile World Congress. Potwierdzeniem tej plotki jest fakt, że kilku prezesów, których firmy są żywo zainteresowane Androidem, będzie przemawiać na Mobile World Congress.

Ponadto wielu producentów planuje zaprezentować sprzęt z systemem Android Honeycomb na targach CES w nadchodzących tygodniach, więc oficjalne wydanie systemu operacyjnego mniej więcej miesiąc po wyświetleniu pierwszego sprzętu z systemem Honeycomb wydaje się również prawdopodobne.

Inny typer AndroidandMe zasugerował, że Google I/O w maju 2011 r. również będzie datą do zapamiętania w historii Androida, co najwyraźniej wskazuje, że jeśli Honeycomb zostanie wydany w lutym, możemy zobaczyć Ice Cream już w maju przyszłego roku.

Niektórzy czytelnicy mogą pamiętać, że kilka miesięcy temu, w czerwcu, Andy Rubin, wiceprezes ds. technicznych Google, wspomniał, że aktualizacje systemu operacyjnego Android zaczną zwalniać do rocznej osi czasu. Od tamtego czasu do chwili obecnej pojawiła się kolejna nowa wersja systemu operacyjnego Android, Android 2.3.

W tym czasie Rubin powiedział, że może trochę potrwać, zanim aktualizacje zostaną spowolnione do rocznego harmonogramu, ponieważ Google wciąż koncentruje się na dostosowaniu systemu operacyjnego Android do specyfikacji rynkowej, aby był pożądany dla programistów i konsumentów. Ponadto pamiętam, że kilka tygodni temu przeczytałem, że ludzie opracowujący następną wersję Anroida podzielili się na dwie grupy, z których jedna skupiała się na Gignerbread, a druga na Honeycomb.

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like