Android Honeycomb ma mieć dwa rdzenie?

Według znawcy branży, PC Magazine opublikował wczoraj artykuł, w którym stwierdza, że ​​system Android Honeycomb tablet OS będzie „wymagał dwurdzeniowego procesora ARM Cortex-A9 do prawidłowego działania”. Źródłem zaskakującego twierdzenia jest rozmowa z Bobbym Cha, dyrektorem zarządzającym Enspert, koreańskiej firmy elektronicznej.

Zgodnie z rozmową, jaką PC Magazine przeprowadził z Cha, Android Honeycomb będzie potrzebował dwurdzeniowego procesora do prawidłowego działania. Ponadto wspomniał również, że Honeycomb może również mieć niezbędną minimalną rozdzielczość wyświetlania 1280 x 720.

Dalej mówi, że sądzi, że Honeycomb będzie początkowo przeznaczony tylko dla tabletów z wyższej półki, takich jak tablet Motorola, o którym mówi się.

Nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie twierdzeń Cha, więc niektóre, jeśli nie wszystkie powyższe spekulacje mogą nie być poprawne. Wiele pomysłów przedstawionych w artykule wydaje się zaskakujących.

Biorąc pod uwagę, że wszystkie smartfony z Androidem na rynku mają teraz rozdzielczość ekranu w przybliżeniu o połowę mniejszą niż spodziewamy się w ciągu najbliższych kilku tygodni i miesięcy, może się zdarzyć, że obecne smartfony z wyższej półki będą nadal działać z Honeycomb, ponieważ nie będą potrzebować dużo mocy obliczeniowej.

Bardzo trudno uwierzyć, że Google wypuści Nexusa S w grudniu, ale potem pokaże Honeycomb w styczniu z objawieniem, że Nexus S nie będzie w stanie go uruchomić. Wychodzę z założenia, że ​​Honeycomb w jakiejś formie będzie dostępny na smartfonach z Androidem, wyposażonych nie tylko w procesory dwurdzeniowe, ale i procesory jednordzeniowe.

Obraz z Android Central

0 Shares:
You May Also Like