Android Honeycomb trafi do smartfonów później i w innej formie

Według PCMag podczas środowego wydarzenia Google, na którym pokazano Android Honeycomb, pracownik Google wspomniał, że pokazana tam wersja Honeycomb została zaprojektowana tylko dla tabletów, ale zasugerował, że wersja na smartfony z niektórymi funkcjami Honeycomb może pojawić się później .

Na początku niektóre blogi dotyczące Androida błędnie zinterpretowały komentarze, wskazując, że Android Honeycomb nie pojawi się na smartfonach, ale wniosek ten był sprzeczny z komentarzami Matiasa Duarte na CES, że Honeycomb nie był przeznaczony tylko dla tabletów. Na szczęście Google skontaktowało się z kilkoma blogami, aby poprawić historię.

We wspomnianym powyżej kontakcie uzupełniającym Andrew Kovac, rzecznik Google, powiedział, że „pokazana przez nas wersja Honeycomb jest zoptymalizowana pod kątem tabletów. Wszystkie zmiany w interfejsie użytkownika to przyszłość Androida. Wczorajsze wydarzenie koncentrowało się na obudowach tabletów, w których po raz pierwszy zobaczysz Honeycomb”.

Stwierdzenie, że tablety najpierw zobaczą Honeycomb, wydaje się dość bezpieczną wskazówką, że pracują nad stworzeniem portu na smartfony zawierające niektóre funkcje. Widzieliśmy już kilka zdjęć tego, jak może wyglądać.

PCMag pisze, że jedną z możliwych funkcji w wersji na tablety, która nie jest korzystna dla użytkowników smartfonów, jest funkcja przeglądania w kartach, którą Google wprowadził dla tabletów.

Widzieliśmy również, że Android Honeycomb ma już wsparcie i specjalne funkcje interfejsu użytkownika zaprojektowane specjalnie dla ekranów wielkości smartfonów, więc nie ma sensu, aby Honeycomb nie pojawiał się na smartfonach.

Nie ma ani słowa o tym, kiedy zostanie wydana wersja Honeycomb dla smartfonów, ale najprawdopodobniej linia Nexus będzie pierwszymi telefonami, które ją otrzymają.

Obraz z PCMAG

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Promienny

Radiant to klon Space Invaders stworzony na telefon z Androidem. Do tej pory ani jedna kosmiczna strzelanka nie…