Android Market osiąga 65 tys. aplikacji, 160 tys. aktywacji dziennie

Dzięki komentarzom Andy’ego Rubina z Google podczas wczorajszego wydarzenia Droid X, otrzymaliśmy wiadomość, że liczba urządzeń z Androidem, które są codziennie aktywowane, wzrosła ze 100 000 do 160 000. Co więcej, Android Market zawiera teraz oficjalnie ponad 65 000 aplikacji i wydaje się, że każdego dnia będzie się rozwijał szybciej.

AndroidGuys zauważa, że ​​liczby podane przez Andy’ego Rubina oznaczają, że urządzenia z Androidem „aktywują się z szybkością 160 000 dziennie. Tak, to prawie dwie aktywacje na każdą sekundę dnia, każdego dnia. Jeszcze bardziej imponująca jest szybkość i liczba ta rośnie. Vic Gundotra ujawnił na Google I/O w zeszłym miesiącu wiadomość, że liczba ta wynosi 100 000. Wracając kilka miesięcy do lutego, liczyliśmy na 60 000 dziennie”.

AndroidCentral przywraca nas do rzeczywistości dzięki liczbie prawdziwych aplikacji dostępnych w Android Market, gdy „Android Market obsługuje teraz oficjalnie 68 000 aplikacji (co oczywiście obejmuje klawiatury, skórki, dzwonki i inne rzeczy, których nie uważasz za aplikacje).”

Phandroid wspomina, że ​​w związku z konkurencją, jaką Android widzi na iPhonie 4 firmy Apple, „Google w ogóle się nie wycofuje, a partnerzy od telefonów, tacy jak Motorola i HTC”, mają problemy z utrzymaniem telefonów z Androidem na stanie dla stale rosnącej liczby użytkowników Androida.

Inne źródła: AndroidCentral, AndroidGuys, Phandroid

Obraz z AndroidCentral

0 Shares:
You May Also Like