Android odgryza się: HTC pozywa Apple

(Zdjęcie: Androidheadlines.com)

Wypełniając obietnicę obrony ekosystemu Androida przed zagrożeniami z zewnątrz, Google sprzedał HTC 9 patentów, aby pomóc im w rozpoczęciu nowej sprawy o naruszenie przeciwko Apple. Patenty pochodziły od Motoroli, Openware i Palm Inc., ale zostały sprzedane HTC przez Google zaledwie kilka tygodni temu i obejmują wszystko, od metody powiększania wyświetlaczy znaków na klawiaturze po urządzenie do aktualizacji oprogramowania modemu radiowego drogą bezprzewodową.

Poniżej znajduje się lista patentów zakwestionowanych w starej sprawie Delaware:

„Metoda i urządzenie do powiększonego wyświetlania znaków wprowadzanych z klawiatury telefonu” „Tryb wprowadzania identyfikatora hipermedialnego dla mobilnego urządzenia komunikacyjnego” „Technika umożliwiająca odpowiedź użytkownika na pasku stanu w graficznym interfejsie użytkownika urządzenia przenośnego” Tytuł ten sam jak powyżej , ale inny patent „Dynamiczny wyświetlacz do urządzeń komunikacyjnych”

A oto patenty użyte w starej sprawie przeciwko Apple (również pochodzące z Delaware):

„Metoda i urządzenie do bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania aplikacji modemu radiowego” „Protokół komunikacyjny między urządzeniem nadrzędnym i podrzędnym z udostępnianiem informacji o rejestrze” „Metoda i urządzenie do osobistego wyboru atrybutów posiadające metodę zarządzania opóźnieniami i urządzenie do ustalania preferencji gdy preferencje w urządzeniu dawcy są niedostępne” “Sposób i urządzenie do ładowania programu z modemu radiowego do komputera zewnętrznego”

Oprócz chęci pojawienia się jako obrońcy producentów zewnętrznych, Google prawdopodobnie sprzedał patenty HTC, ponieważ wiedzieli, że tajwańska firma była już pod dużą presją prawną ze strony Apple i „gubiła się”, jak twierdzi ekspert patentowy Florian Mueller. HTC było pierwszym producentem urządzeń z Androidem, który został pozwany przez Apple, więc spór jest na „najbardziej zaawansowanym etapie”, a ponieważ portfolio patentów HTC nie jest zbyt obszerne, myśl o pokonaniu HTC przez Apple musiała również zachęcić Google do działania .

Więc co będzie dalej? Cóż, oczekuje się, że sędzia podejmie decyzję w sprawie pierwszej skargi HTC przeciwko Apple za niecały tydzień. Pierwsza skarga była dość słaba, więc HTC może spodziewać się złych wiadomości. Nowy pozew Delaware oskarża ogromną różnorodność (a właściwie większość) produktów Apple o naruszenie, a ponieważ nie ma konkretnych celów, Apple może złożyć wniosek o odrzucenie. Według Floriana Muellera skarga wydaje się „pośpiesznie przygotowana”.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co będzie dalej.

Powiązane historie patentowe:

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Kim jest Tim Cook?

Tim Cook został mianowany dyrektorem generalnym Apple, Inc. 24 sierpnia 2011 r., zastępując Steve’a Jobsa na tym stanowisku…