Android zyskuje na popularności w mobilnej grze z systemem operacyjnym

W niedawnym raporcie Nielsen wykazał, że Android szybko wkracza na RIM i Apple w wyścigu o pierwsze miejsce na rynku smartfonów. Android ma prawie 26%, RIM niewiele ponad 26%, a Apple nieśmiało 29% – dobry początek. Interesujący jest również udział wśród niedawnych agentów rozliczeniowych, gdzie Android przebija Apple i RIM dużą przewagą.

Powyższy wykres pokazuje tylko okres 6 miesięcy, ale biorąc pod uwagę, że nie uwzględniono świąt, jest to całkiem niezły zwrot, jaki Google widzi po zakupie Androida w 2005 roku. Interesujące są również liczby Flixster, który ma aplikację związaną z filmami w większości mobilnych systemów operacyjnych, udostępniono Techcrunchowi informacje o pobraniach ich aplikacji w okresie świątecznym:

iOS na iPhonie i iPadzie łącznie uzyskał około 60% wszystkich pobrań, a Android z pewnością uzyskał 30%. Zasadniczo to dobra liczba, ale biorąc pod uwagę, że Android nieoficjalnie przebił Apple pod względem liczby telefonów aktywowanych dziennie, myślę, że możemy zrobić lepiej. Wydaje mi się, że wszystkie te fartowe aplikacje na iPhone’y tym razem opłacają się Apple.

Ten jeden przykład oczywiście nie przedstawia rzetelnej historii, ale jest to pierwszy dowód na to, że Android zyskuje na znaczeniu. Jednak Wirefly opublikował wczoraj swoją listę najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych (nie smartfonów), aby ujawnić, że 9/10 było zasilanych Androidem (nie sprzedają iPhone’a, więc można bezpiecznie założyć, że w przeciwnym razie byłby to 8/10) – wyraźna wskazówka, że ​​ludzie coraz częściej wybierają smartfony i że Android jest ich najlepszym wyborem. Chciałbym zobaczyć bardziej konkretne liczby dotyczące wyprzedaży świątecznych, ale jestem pewien, że potwierdzą one, że Android rozwija się coraz bardziej w grze mobilnej.

Zdjęcia: NielsenWire, Techcrunch

0 Shares:
You May Also Like