Ankieta pokazuje, że 1 na 4 Amerykanów chce tabletu z Androidem

Ankieta internetowa przeprowadzona wśród 2100 dorosłych Amerykanów przeprowadzona przez Sybase doprowadziła do wniosku, że prawie 1 na 4 (23%) Amerykanów wskazał, że kupiłby tablet z systemem Android. Poniższy wykres ilustruje pożądany rozmiar tabletu, który badane osoby chciałyby mieć w tablecie, przy czym rozmiar 9-10 jest najpopularniejszym rozmiarem.

Inną interesującą liczbą z ankiety jest to, że 1 na 4 ankietowane osoby wskazała, że ​​kupiony przez nich tablet mógłby zastąpić laptopa w pracy lub do użytku osobistego. Ponadto ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że ​​subsydiowany tablet z umową na transmisję danych jest lepszy niż kupowanie go w pełnej cenie bez umowy.

Sybase informuje, że jeśli chodzi o szczegóły dotyczące funkcji tabletu, czat wideo i kamera na pokładzie „były przedmiotem ograniczonego zainteresowania – odpowiednio tylko siedem procent i cztery procent respondentów było zainteresowanych tymi funkcjami”.

Jeszcze bardziej interesujące jest to, że konsumenci uważają, że rozsądne ceny „byłyby mniejsze niż 300 USD”. Niedotowany tablet w tej cenie nie zapewni konsumentom dobrych wrażeń w oparciu o to, co do tej pory widziałem. Jeśli jednak przewoźnicy wejdą w równanie z planami danych, 300 USD oprócz planu danych nie będzie wyzwaniem.

Tak czy inaczej, wygląda na to, że Apple naprawdę wkroczył na wcześniej nierozwiązany rynek lub przekonał wystarczającą liczbę osób, że potrzebują tabletu. Była to jednak ankieta całkowicie on-line, więc wyniki są nieco przekrzywione, bo nie wszyscy często korzystają z internetu i nie wszyscy biorą udział w ankietach on-line.

W dziwnym wyniku ankiety około 1 na 3 osoby stwierdziła, że ​​fizyczna klawiatura jest dla nich ważną funkcją tabletu. To sprawia, że ​​zastanawiam się, czy rozumieją różnicę między laptopem a tabletem. Nie widziałem jeszcze ani jednego tabletu z fizyczną klawiaturą, a to dlatego, że dodanie klawiatury prawie czyni go laptopem, co sprawia, że ​​cały powód posiadania tabletu (moim zdaniem) jest bezcelowy.

TalkAndroid komentuje, że „oczywiste jest, że opinia publiczna chce wyborów, a nie ograniczeń”. Androinica wyraża ulgę, widząc, że „na rynku tabletów zdominowanym przez iPady ludzie wciąż myślą o Androidzie i że rynek wciąż ma dużo miejsca na konkurencję”.

Inne źródła: Androinica, TalkAndroid, WebWire

Zdjęcie zaczerpnięte z Androiniki

0 Shares:
You May Also Like