Apple nie będzie się bawić w doświadczenie podobne do Metaverse z nadchodzącym zestawem słuchawkowym VR w najbliższym czasie

Apple wyraźnie wykluczyło wszelkie plany firmy dotyczące integracji świata podobnego do Metaverse w nadchodzącym zestawie słuchawkowym AR/VR.

Metaverse to koncepcja, która z wielu powodów robi furorę w świecie technologii, a jej masowa skala i technologiczny urok są przedmiotem gorących dyskusji na forach oraz w salach konferencyjnych. Szczerze mówiąc, koncepcja nie jest zbyt nowa, ale jej zakres i przewidywany rozmiar wydają się przyciągać najwięcej uwagi. Metaverse, dla tych osób nieświadomych, jest próbą giganta mediów społecznościowych Meta, aby stworzyć platformę mediów społecznościowych, która podwaja się jako świat VR, pełen gier, a także wielu sposobów interakcji użytkowników. Pomyśl o grach MMORPG, ale bez grindowania i pełnych tylko zadań pobocznych. Dalsze szczegóły dotyczące projektu były raczej powściągliwe, ponieważ wciąż jest w fazie rozwoju, ale spodziewamy się, że Metaverse pojawi się w tym roku. Od razu czytelnicy mogą zakwestionować, dlaczego Meta podejmuje taki projekt i dlaczego zyskuje taki rozgłos. W końcu czaty VR i gry wieloosobowe nie są całkiem nową koncepcją; w rzeczywistości istnieją od lat. Jednakże, gdy Meta posiada Oculus, jest przygotowana do zapewnienia wrażenia, które będzie niezapomniane w takiej czy innej formie (np. niewiarygodnie udane lub kolosalne fiasko).

Z całą tą uwagą skierowaną na Metaverse, pojawiają się pytania o to, jak inni twórcy zestawów słuchawkowych VR i firmy technologiczne mogą przyjrzeć się opracowywaniu własnych wersji koncepcji mediów społecznościowych. Ogólnie rzecz biorąc, technologia AR i VR odnotowała ogromny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat, w dużej mierze dzięki platformom takim jak Snapchat, dzięki którym zmodyfikowane wersje tej technologii są dostępne dla wszystkich. Tak więc naturalnie wszyscy zakładają, że wszyscy inni chcieliby kawałek ciasta. Jednak wydaje się, że tak naprawdę nie jest w przypadku wszystkich; przynajmniej nie w przypadku megakorporacji i giganta technologicznego Apple. Deweloper iPhone’a bardzo jasno dał do zrozumienia, że ​​Metaverse jest koncepcją, w której nie ma obecnie zainteresowania.

Apple ciężko pracowało nad własnym zestawem słuchawkowym do rzeczywistości mieszanej, co doprowadziło do pytań dotyczących tego, czy rozwinie tak ogromny świat mediów społecznościowych. Odpowiedź, ujawniona w ostatnim biuletynie Bloomberga, brzmi zdecydowanie nie. Firma zamierza obecnie tworzyć bardziej osobiste doświadczenia, przy czym głównym celem jest oglądanie treści i granie, dodatkowo uzupełnione ograniczonymi ilościami komunikacji społecznej. Apple nie jest oczywiście firmą, która zaczyna gonić za trendami i modą; po co gonić za modą, skoro co drugi miesiąc tworzysz swój własny?
Czytaj dalej: Oto największe przeszkody, jakie napotyka branża reklamowa w 2022 r.

0 Shares:
You May Also Like