Apple podnosi stawkę w Samsung Patent Poker

Apple rozszerzyło swoją kampanię, aby za wszelką cenę wypchnąć Samsunga z rynku europejskiego. Ich wstępny pozew, złożony w niemieckim sądzie i oparty na wątpliwych dowodach, spotkał się z mieszanym sukcesem, więc znaleźli nowy teatr prawny do ataku: Holandia. Najnowszy pozew giganta technologicznego dotyczy nie tylko zakazu sprzedaży i importu wszystkich urządzeń z serii Galaxy – Galaxy Ace, Galaxy S, Galaxy SII oraz tabletów, takich jak Galaxy Tab 7 i Galaxy Tab 10.1 – ale również wnosi do sądu okręgowego w Hadze wydać nakaz zakazujący wszelkiej produkcji urządzeń z serii Galaxy przez Samsung Korea i wszystkie holenderskie firmy partnerskie.

Nie trzeba dodawać, że może to mieć ogromne konsekwencje dla europejskiego rynku smartfonów, jeśli Apple zdoła jednak wnieść pozew. Podczas gdy orzeczenie sądu w krótkim okresie miałoby wpływ tylko na holenderskich konsumentów, zakaz produkcji mógłby zagrozić dostawom w całej Europie, jeśli nie na całym świecie. Najnowszy gambit patentowy Apple wywołał natychmiastową reakcję ze strony Samsung Korea, której armia prawników wniosła wiele pozwów o naruszenie patentu przeciwko chłopcom w Cupertino. Wszyscy powiedzieli, że obaj twórcy smartfonów złożyli 11 pozwów prawnych w 9 różnych krajach.

Miejmy nadzieję, że konsumenci smartfonów nie mają dość nowości prawnych, ponieważ ta patentowa zimna wojna właśnie się rozgrzała.

0 Shares:
You May Also Like