AT&T usuwa nieograniczone plany transmisji danych

AT&T ujawniło wczoraj nowe ceny planów transmisji danych w komunikacie prasowym, które usuwają plan nieograniczonej transmisji danych, z którego korzysta wielu. Dobrą wiadomością dla tych, którzy już korzystają z nieograniczonego planu transmisji danych, jest to, że możesz zachować swój obecny plan, nawet po aktualizacji sprzętu.

MobileCrunch zauważa, że ​​prawdopodobnym bodźcem dla niektórych zmian było „zaoferowanie tańszej opcji lekkim użytkownikom, przy jednoczesnym ograniczeniu ciężkich użytkowników, co z kolei pomogło zmniejszyć obciążenie ich zmagającej się z problemami sieci”.

Oto skrócona lista zmian BoyGeniusReport z komunikatu prasowego AT&T:

Dane Plus

200 MB danych za 15 USD miesięcznie. AT&T twierdzi, że będzie to wystarczająca ilość danych, aby zaspokoić potrzeby 65% ​​użytkowników smartfonów. Jeśli przekroczysz limit 200 MB, AT&T obciąży Cię kwotą 15 USD za 200 MB nadwyżki.

DataPro

2 GB danych za 25 USD miesięcznie. Według AT&T tylko 2% klientów korzystających ze smartfonów przepuszcza ponad 2 GB danych miesięcznie. Jeśli przekroczysz limit, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 10 USD za GB.

Tethering

Użytkownicy smartfonów, którzy chcą tetheringu i mają plan DataPro, mogą dodać tę funkcję za 20 USD miesięcznie. Oznacza to, że będziesz udostępniać 2 GB między telefonem a laptopem za 45 USD miesięcznie. Wcale nie świetne, ale pamiętaj: plan karty danych o pojemności 5 GB kosztuje 60 USD miesięcznie. Oznacza to – z nadwyżkami – będziesz mógł mieć 5 GB danych na smartfonie i tethering za 75 USD i nie musisz się martwić o dwie umowy. Aha, i „Tethering dla iPhone’ów będzie dostępny, gdy Apple wyda iPhone OS 4 tego lata”. O cholernym czasie.

iPada

Plan nieograniczonej transmisji danych w wysokości 29,99 USD dla iPada nie umknął uwadze. Od 7 czerwca nowi klienci iPadów będą mieli dwie opcje: 15 USD za 250 MB i 25 USD za 2 GB danych. Wszyscy klienci iPada, którzy chcą trzymać się nieograniczonego planu 30 USD, mogą to zrobić bezpłatnie, ale AT&T ma nadzieję, że większość ludzi zdecyduje się zaoszczędzić 5 USD i zmienić plany.

Zgodnie z artykułem w Engadget, nowe plany wejdą w życie 7 czerwca.

Inne źródła: BoyGeniusReport, Engadget, MobileCrunch

Obraz MobileCrunch

0 Shares:
You May Also Like