Autokorekta zabija potencjalną gwiazdę Androida

Pisaliśmy wcześniej o tym, jak Google musi poświęcić nieco więcej uwagi swojemu rynkowi. Mają mnóstwo złośliwego oprogramowania podszywającego się pod aplikacje. Ale nigdy nie pomyślelibyśmy, że funkcja, z której Google jest znany, może zakończyć się niepowodzeniem w Android Market i faktycznie będzie działać przeciwko niektórym twórcom aplikacji.

Funkcją jest oczywiście wyszukiwanie. Wygląda na to, że funkcja autokorekty w pasku wyszukiwania Android Market zrujnowała uruchomienie nowej aplikacji o nazwie Locai, która ma na celu zrobienie czegoś podobnego do Foursquare, ale z „większym naciskiem na rozmowy”.

Locai uruchomiło swoją aplikację na Androida kilka dni temu, ale jeśli pójdziesz i ją poszukasz, nie znajdziesz jej. Dzieje się tak, ponieważ oprogramowanie Google automatycznie koryguje tytuł aplikacji na „lokalny”, nawet nie powiadamiając użytkownika. W rezultacie żaden użytkownik nie może znaleźć aplikacji.

Mieliśmy własne problemy z wyszukiwaniem w Android Market, ale ten naprawdę wygrywa. Mam nadzieję, że Google szybko rozwiąże ten problem!

Związane z:

Better Consult the Crystals: tysiące recenzji aplikacji z Android Market tajemniczo wciągniętych w otchłań

„Android to szambo złośliwego oprogramowania, a użytkownicy nie przejmują się tym”

0 Shares:
You May Also Like