Biblioteka Kongresu dodaje do ustawy DMCA zwolnienia związane z rootowaniem lub łamaniem więzienia

Tym razem Biblioteka Kongresu dokonała sześciu ogólnych wyjątków, w tym DVD, Jailbreaking/rooting, SecuROM i SafeDisc, e-booki i gry wideo. Sprawdź je tutaj. Udaj się do Ars Technica, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, co to wszystko znaczy.

Poniżej znajduje się odpowiednia część orzeczenia dla nas, użytkowników Androida:

Programy komputerowe, które umożliwiają bezprzewodowym słuchawkom telefonicznym uruchamianie aplikacji oprogramowania, których obejście odbywa się wyłącznie w celu umożliwienia współdziałania takich aplikacji, gdy zostały one nabyte zgodnie z prawem, z programami komputerowymi w słuchawce telefonicznej.

Phandroid kładzie pewien kontekst za niedawnym orzeczeniem:

Chociaż nikt nie zrobił zbyt wielkiego zamieszania wokół społeczności hakerów obracającej się wokół systemu operacyjnego Google o otwartym kodzie źródłowym. Electronic Frontiers Foundation (EFF) toczy z Apple nieustanną walkę o legalność jailbreakowania ich telefonów iPhone. Apple twierdzi, że jailbreaking osłabia i narusza ochronę przed kopiowaniem mającą na celu zachowanie chronionych prawem autorskim aspektów oprogramowania iPhone’a.

Engadget dodaje, że „Ustawa o ustawie DMCA nadal ogólnie zabrania publicznego rozpowszechniania jakiejkolwiek „technologii, produktu, usługi, urządzenia, komponentu lub jego części”, która została zaprojektowana przede wszystkim w celu złamania kontroli dostępu, więc Apple może zawsze podążać bezpośrednio za zespołem deweloperskim… “

Inne źródła: AndroidGuys, Ars Technica, Engadget, Phandroid

Obraz z AndroidGuys

0 Shares:
You May Also Like