Brakujące aplikacje na Androida z powrotem, nawigacja Google zmierza do Europy kontynentalnej

Wiele osób zgłaszało zaginięcie niektórych aplikacji w Android Market. Co gorsza, najwyraźniej Google nie przyznało się do problemu, co doprowadziło wielu do przekonania, że ​​Google nie przejmuje się problemami, z którymi borykają się programiści aplikacji. Na szczęście wczoraj na blogu Android Developer Blog pojawiło się oświadczenie, w którym stwierdzono, że problem „wygląda na rozwiązany”.

Jeśli chodzi o problem, AndroidCentral pisze, że „Aplikacje znikają z Android Market dla wielu z was (i nas) od kilku dni, a wy krzyczeliście o odpowiedzi”.

Zespół Google miał to do powiedzenia w tej sprawie w poście na blogu:

Niedawno dowiedzieliśmy się, że niektóre aplikacje na Androida nie są widoczne w Android Market. Podczas gdy wewnętrznie rozwiązywaliśmy problemy i kwalifikowaliśmy poprawkę oraz komunikowaliśmy się z naszymi partnerami sprzętowymi, programiści usilnie starali się uzyskać naszą pomoc za pośrednictwem różnych witryn pomocy technicznej. Niestety, nie spełniliśmy naszych własnych standardów obsługi klienta, nie informując naszych programistów o problemie i sposobie, w jaki pracowaliśmy nad jego rozwiązaniem.

Z przyjemnością informujemy, że wydaje się, że problem został rozwiązany za pomocą poprawki, a zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, wszystkie aplikacje, na które wcześniej miał wpływ, są ponownie aktywne i widoczne. Jeszcze raz przepraszamy za opóźnienie i niedogodności, jakie to spowodowało.

AndroidGuys przypomina nam, że „Naprawienie tego to jedno. Zrozumienie, że muszą być bardziej przejrzyści i bardziej przystępni w komunikacji
jest inny. Mam nadzieję, że widzą wartość w byciu otwartym. Ludzie generalnie reagują na złe wieści nieco bardziej pozytywnie, jeśli się je uzna. Brak mówienia czegokolwiek jest zwykle odbierany jako niewystarczająca troska”.

W innych wiadomościach Google Engadget donosi, że Nawigacja w Mapach Google w końcu dotarła do Kanady i „większości Europy kontynentalnej”. Kraje, które otrzymały usługę to Austria, Belgia, Kanada, Dania, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Portugalia, Hiszpania i Szwajcaria.

Sam przetestowałem to dzisiaj tutaj w Niemczech i rzeczywiście, usługa nawigacji turn-by-turn działała (chociaż „kobiecy” głos zdecydowanie przydałby się trochę z jej niemiecką wymową).

Inne źródła: AndroidCentral, AndroidGuys, Engadget, Phandroid

Obraz z AndroidCentral

0 Shares:
You May Also Like