CamScanner — telefon do skanera

W filmach takich jak Wróg państwa technicy zawsze wymyślają modele 3D na podstawie zdjęć, które pozwalają im zobaczyć obraz z przodu, nawet jeśli został zrobiony z boku. CamScanner -Phone to Scanner robi dokładnie to samo (oczekuj, że został zaprojektowany dla Toma, Dicka i Harry’ego, a nie dla tajnych agentów), aby ułatwić ci czytanie sfotografowanych tekstów. Jeśli chcesz zostać szpiegiem — nie bój się: możesz używać tej aplikacji również do rzeczy związanych ze szpiegowaniem.

Funkcje i zastosowanie

Szczegóły testu: niezmodyfikowany HTC Hero z 2.1

CamScanner – Telefon do skanera pozwala manipulować już istniejącymi obrazami, dzięki czemu teksty są bardziej czytelne. Działa to tak:

• Zdjęcie zostało wybrane lub zrobione. Jeśli zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, możesz zrobić nowe.
• Tekstowa część obrazu znajduje się w czterech punktach; użytkownik może przerobić wynik, jeśli sobie tego życzy. Możesz pominąć ten krok, jeśli nie ma on znaczenia dla tego, czego potrzebujesz.
• Obraz jest obracany i przycinany do kształtu, tak że na końcu pozostaje kwadratowy obraz fragmentu oryginalnego obrazu, który został zaznaczony.
• Na koniec zwiększa się kontrast obrazu.

Pod warunkiem, że oryginalna jakość obrazu jest dobra, aplikacja działa zdumiewająco dobrze, nawet jeśli pracujesz ze zdjęciami, na których tekst jest pod kątem 30 stopni.
W przypadku nierealistycznych lub przesadnie zaprojektowanych fragmentów tekstu pojawi się komunikat informujący, że aplikacja nie może przyciąć obrazu.

Projekt aplikacji jest prosty i po krótkim okresie zapoznawania się jest stosunkowo łatwy w użyciu. Obrazy w tym samym dokumencie można przenosić, a także usuwać. To, czego wciąż brakuje, to opcja, która pozwala na tworzenie własnych folderów. Zamiast folderów aplikacja ma „znaki”, które można dołączyć do dokumentów, ale to marny zamiennik IMHO.

Widz działa dobrze dzięki swojemu minimalistycznemu wzornictwu. Funkcja zoom jest w zupełności wystarczająca, nawet jeśli nie ma opcji szczypania do powiększenia, tylko dwa przyciski.
Dokumenty można wysyłać pocztą lub przesyłać. Są one również zapisywane na karcie SD jako pliki PDF.

Dokumenty można przesłać w następujących miejscach:

• Dokumenty Google
• Dropbox
• Box.net

Możesz wybrać rozmiar stron PDF w Ustawieniach i możesz przełączać się między różnymi standardowymi rozmiarami. Nie jestem jednak pewien, co to dokładnie oznacza. Możesz także ustawić kierunek, w którym strony powinny być przewracane, wybierając między automatycznie w zależności od rozmiaru obrazu, zawsze wzdłuż lub zawsze poziomo. Ponownie, nie jestem do końca pewien, o co chodzi.

Wszystko zaczyna się układać dzięki ustawieniom „Ustaw tryb korekcyjny dla obrazów”. Prawdopodobnie odnosi się to do tego, kiedy obraz zostanie poprawiony i jest podzielony na trzy kolejne kategorie: „nie poprawiaj”, „popraw jakość złej” i „popraw jakość wysokiej”.

Przycisk menu umożliwia dostęp do następujących informacji:

• Inne dostępne aplikacje tego samego dewelopera
• Informacje dotyczące zakupów
• Przegląd aktualnie przesyłanych dokumentów
• Przewodnik po angielsku
• Informacje o aktualnej wersji

Oto przykład oryginalnego obrazu i skorygowanego efektu wykonanego w idealnych warunkach (gładka powierzchnia, brak odbić itp.) i przy użyciu profesjonalnego aparatu.

Oto oryginalne zdjęcie i wynik zrobiony w złych warunkach (złe oświetlenie, nierówna powierzchnia itp.) i przy użyciu aparatu w telefonie.

Konkluzja:
Nawet jeśli ostatnie zdjęcie może sprawić, że będziesz wierzyć w inny sposób, wyniki są ogólnie bardzo dobre. Jeśli interesuje Cię przechwytywanie logo, krótkich tekstów lub paneli, wypróbuj CamScanner -Phone to Scanner, nawet jeśli ta aplikacja nie zapewnia każdej użytecznej funkcji, której możesz szukać.

Ekran i elementy sterujące

Naprawdę nie ma na co narzekać, jeśli chodzi o sterowanie. Margines u dołu ekranu wyświetla wszystkie najważniejsze funkcje:

• Utwórz nowy dokument na podstawie już istniejącego obrazu
• Utwórz nowy dokument na podstawie nowego obrazu
• Wyszukiwanie dokumentów
• Zarządzaj dokumentami

Kontrolki i ustawienia są konfigurowane podobnie w innych kategoriach aplikacji.

Konkluzja:
Niemiecka wersja aplikacji jest dość fatalna, dlatego przyznajemy tylko trzy gwiazdki CamScanner -Phone to Scanner, i to pomimo ładnego minimalistycznego wyglądu i łatwego sterowania.

Szybkość i stabilność

CamScanner – Szybkość telefonu do skanera jest ogólnie dobra. Aplikacja działa nieco wolniej podczas przycinania obrazu.

Stosunek ceny do wydajności

CamScanner – Phone to Scanner kosztuje 4,99 USD i można go kupić na Rynku lub w specjalnym systemie licencyjnym. Ilość dokumentów/stron w wersji testowej jest ograniczona.

0 Shares:
You May Also Like