Carrom3d Pro – Bilardowe bogactwo

Słyszałeś o Carrom zanim? Ani ja, zanim natknąłem się na tę konkretną grę na Androida i przeprowadziłem szybkie wyszukiwanie w Wikipedii online. O ile rozumiem, Carrom to gra w stylu bilarda pochodząca z Azji. Bilard i Carrom nie są ze sobą niepowiązane, co wyjaśnia, dlaczego międzynarodowe mistrzostwa Carrom odbywają się nawet w Europie.

Carrom3d Pro przenosi Carrom na ekran Twojego Androida. Jeśli zdarzy ci się być bardziej fanem bilarda, Carrom3d również pozwoli ci grać 8-kulka lub 9-ball basen, a także snooker w trybie podglądu.

Funkcje i zastosowanie

Z Carrom3d możesz grać – zgadłeś! – Carrom! Pamiętaj jednak, że w trybie podglądu dostępne są inne formy bilarda. Na początek wyjaśnijmy kilka rzeczy o samej grze. Masz następujące tryby gry:

Kwadratowy Carrom Sześciokątny Carrom Okrągły Carrom

W Carrom grasz przeciwko innemu graczowi. Celem gry jest wystrzelenie dziewięciu pionków tego samego koloru w narożne kieszenie planszy za pomocą tak zwanych napastników (kili). Napastnik jest umieszczany na linii bazowej po każdym ruchu, a następnie jest używany do ponownego uderzania w pionki. Możesz uderzać pionki przeciwnika, aby wbić własne. Zwycięzca otrzymuje liczbę punktów równą liczbie pozostałych na planszy pionów przeciwnika. Jeśli wygrasz planszę figurą „królowej”, otrzymasz dodatkowe 3 punkty. Począwszy od 22 punktów nie możesz otrzymać żadnych dodatkowych punktów u królowej. Cała gra kończy się, gdy gracz zbierze 25 punktów, ale nie więcej niż na ośmiu planszach! Zasady mogą wydawać się nieco mylące, ale gra jest niezwykle wciągająca. Jeśli Carrom nie jest twoją filiżanką herbaty, możesz również wypróbować przedpremierowe wersje bilardowe. Tutaj możesz grać w 8-ball lub 9-ball w realistycznym otoczeniu 3D. Snooker jest również wliczony w cenę.

Zapraszam do grania we wszystkie te gry w trybie dla pojedynczego gracza, bez żadnego przeciwnika. Gdy znudzisz się graniem na własną rękę, Carrom3d Pro oferuje kilka ciekawych funkcji. Po pierwsze, możesz grać przeciwko komputer (droid). Po drugie, możesz grać przeciwko komuś po drugiej stronie globu poprzez gra sieciowa. Grając przeciwko komputerowi, możesz wybrać następujące poziomy trudności:

Doświadczony weteran absolwentów studiów magisterskich

W grze online przeciwko prawdziwym przeciwnikom możesz zagrać z kimś losowo lub założyć własną planszę do gry, aby inni dołączyli do ciebie. Co za wspaniały pomysł! Niestety nie mogłem wypróbować tej funkcji, ponieważ nie mogłem znaleźć nikogo, z kim mógłbym zagrać. Jeśli masz więcej szczęścia niż ja, zostaw krótki komentarz poniżej.

Zapomniałem wspomnieć o jednym z trybów gry: Crokinole. Tutaj masz do dyspozycji ograniczoną liczbę pionów, a Twoim celem jest usunięcie pionów przeciwnika z planszy. Gracz z największą liczbą pionów na boisku wygrywa grę.

W ustawieniach znajdziesz sekcję fizyki dla każdej gry. Tutaj możesz dostosować wszystkie opcje fizyczne, aż do najdrobniejszych szczegółów. Ogólnie rzecz biorąc, możesz również dostosować projekt gry. Możliwa jest na przykład zmiana wyglądu stołu do gry. Jak już wspomniano, znajdziesz zestaw różnych poziomów trudności. Na koniec masz możliwość dostosowania ustawień wyświetlania, aby ograniczyć zużycie baterii i grafiki. Możesz wyłączyć cienie, a także ukryć tło.

Dolna linia:
Carrom3d Pro zapewnia najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki! Ta gra ma ponadprzeciętną grafikę i świetną rozgrywkę. Wszystkie funkcje, które ma do zaoferowania Carrom3d Pro, są naprawdę świetne. Dostosowanie jest łatwe dzięki menu ustawień. Zawsze możesz wypróbować wersję demo Carrom 3d, zanim zdecydujesz się na pełną wersję.

Ekran i elementy sterujące

Projekt jest naprawdę doskonały. Niewiele aplikacji na Androida może pochwalić się tak niesamowitą grafiką 3D. W tej grze dużo uwagi poświęcono szczegółom. Niektóre urządzenia mogą mieć problemy z ładowaniem tych zaawansowanych grafik, ale powinieneś być w stanie odpowiednio dostosować ustawienia w swoich ustawieniach.
Grą steruje się niemal w całości opuszkiem palca. Ciągniesz i przesuwasz się po obszarze gry, aby uzyskać lepszą perspektywę całej gry. Po wybraniu ogólnego kierunku możesz dostroić ujęcie, przesuwając wskazówkę palcem. Zauważysz, że możesz ustawić strzał z niesamowitą precyzją. Mała linia pokazuje trajektorię strzału. Siłę uderzenia można regulować, odciągając kij do tyłu palcem. Wykonaj ruch, naciskając „strzel”. Za pomocą przycisków plus i minus możesz powiększać i pomniejszać pole gry. Twoje punkty są wyświetlane w lewym górnym rogu, a przeciwnika w prawym górnym rogu.

Szybkość i stabilność

Carrom3d Pro działał płynnie i bez żadnych komunikatów o błędach na moim HTC Desire.

Stosunek ceny do wydajności

Carrom3d Pro można pobrać z Android Market za 1,99 USD
Demo carrom3d jest również dostępny bezpłatnie w Android Market.

0 Shares:
You May Also Like