CEO Google mówi, że Android może zarobić 10 miliardów dolarów rocznie dla Google

The Wall Street Journal pisze, że Google rozdaje system operacyjny Android za darmo i ma nadzieję, że jego popularność zbliży go do miliarda użytkowników:

Google rozdaje oprogramowanie Android za darmo twórcom urządzeń, którzy używają go do zasilania dziesiątek popularnych urządzeń. Rozpowszechniając Androida, który rośnie w tempie 160 000 nowych aktywacji telefonów dziennie, firma zapewnia, że ​​jej wyszukiwanie w Internecie, mapy i inne usługi wspierane przez reklamy przetrwają, gdy użytkownicy przeniosą się na urządzenia mobilne.

„Jeśli mamy miliard ludzi korzystających z Androida, myślisz, że nie możemy na tym zarabiać?” – spytał retorycznie Schmidt. Powiedział, że wystarczyłoby to 10 dolarów na użytkownika rocznie. Google może zarobić takie sumy między innymi na sprzedaży dostępu do treści cyfrowych z gazet.

Android Central dodaje również swoje przemyślenia na temat możliwych źródeł przychodów z Androida:

Schmidt nie powiedział, co jeszcze mają na myśli w związku z płatnymi wiadomościami, ale ostatnio często pojawia się też jakiś rodzaj usługi muzycznej. Spraw, aby był tak funkcjonalny i spersonalizowany, jak wszystko inne na Androida, a otrzymasz moje 10 dolców, panie Schmidt.

Miliard telefonów. To dużo, przez co wydaje się, że cel jest mało prawdopodobny, biorąc pod uwagę, że obecnie na świecie używa się prawdopodobnie mniej niż 1 miliard smartfonów. W rzeczywistości 1 miliard wydaje się takim rozciągnięciem, że Androinica uważa, że ​​jest on prawdopodobnie nieosiągalny:

Kocham trochę Androida, nie zrozum mnie źle, ale powiem, że „wszystko, czego potrzebujemy, to miliard istniejących urządzeń z Androidem i poof! mamy 10 miliardów dolarów”.

Phandroid skierował moje myśli, pisząc, że „nawet bez miliarda użytkowników Android nadal zarabia sporo dla Google, ponieważ platforma nadal ma mocną pozycję na rynku mobilnym”.

Inne źródła: Androinica, Android Central, Phandroid

Obraz z Android Central

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Co to jest plik DB?

Co wiedzieć Plik DB jest plikiem związanym z bazą danych. Większości nie można otworzyć ręcznie, ale zamiast tego…