CEO Nokii pokłada nadzieję w Androidzie na smartfonach Nokia

Zgodnie z tym, co udało mi się wywnioskować z artykułu w Financial Times, pan Vanjoki uważa, że ​​korzyści płynące z przejścia na system operacyjny Android są krótkotrwałe, ponieważ producenci będą mieli trudniej odróżnić się od konkurencji, gdy jedyną rzeczą, oddzielanie konkurencyjnych urządzeń to sprzęt, co skutkuje „stale niską rentownością”.

Phandroid przedstawia kontrargument dla argumentacji Vanjokiego, wskazując, że HTC, Motorola i Samsung przyjęły Androida i obserwują wzrost sprzedaży smartfonów, co wydaje się podważać jego teorię. Co więcej, wszyscy trzej wymienieni producenci mają swój własny interfejs użytkownika, którego każda firma używa do dość skutecznego odróżnienia swoich produktów.

MobileCrunch komentuje, że „chyba że Nokia (i Meego) może zaoferować konsumentom wrażenia zgodne z Androidem i iOS (włączając w to zwykłe granie), to myślę, że nawet fiński dzieciak z sikaniem na spodnie będzie szukał jednego z tych dwóch w poszukiwaniu jego poprawka na smartfona”.

Próbowałem uzyskać dostęp do historii źródłowej z Financial Times, ale pokazują one tylko zwiastun artykułu z wiadomościami, chyba że jesteś płatnym subskrybentem, więc nie oczekuj wkrótce żadnych pełnych artykułów z Financial Time.

Inne źródła: Engadget, MobileCrunch, Phandroid

Obraz z Mobile Crunch

0 Shares:
You May Also Like