Co to jest tryb artystyczny (tryb otoczenia) w telewizorze?

Tryb artystyczny, który możesz również zobaczyć jako tryb otoczenia lub tryb galerii, w zależności od tego, kto stworzył telewizor, to ustawienie bezczynności, które ma na celu przekształcenie ekranu z martwego, czarnego prostokąta, gdy go nie oglądasz. Zamiast zwykłego wygaszacza ekranu, który można zobaczyć na istniejących telewizorach lub skrzynkach strumieniowych, gdy są one nieaktywne, tryb Art ma na celu sprawić, by telewizor praktycznie zniknął w otoczeniu. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tej funkcji.

Co to jest tryb artystyczny?

Nawet jeśli masz podstawowy model telewizora HD lub urządzenia do przesyłania strumieniowego, prawdopodobnie ma on opcję wygaszacza ekranu, gdy nie wyświetla filmu ani programu telewizyjnego. Zwykle obejmuje to pokaz slajdów z obrazów stockowych, malowniczych widoków lub osobistych zdjęć poruszających się powoli po ekranie, aby zapobiec wypaleniu.

Tryb artystyczny to krok wyżej. Obrazy się nie poruszają, a celem jest ukrycie, że w ogóle jest tam ekran. Tryb Art sprawia wrażenie obrazu wiszącego na ścianie, wraz z efektami, które eliminują odblaski i dostosowują się do światła otoczenia, aby zachować iluzję. Nadal możesz przesyłać swoje obrazy. Jednak będą wyglądać lepiej w trybie artystycznym niż jako wygaszacz ekranu.

A gdy robisz zdjęcia, tryb Art pozwala zrobić coś bardzo trudnego: możesz wysłać zdjęcie ściany za ekranem i sprawić, że urządzenie zniknie. Tryb artystyczny może również zawierać filmy i elementy inne niż obrazy, ale jego główną zaletą jest maskowanie zestawu jako elementu dekoracyjnego.

Co to jest telewizor w trybie artystycznym?

Telewizor w trybie Art ma wyświetlacz 4K lub 8K, który zawiera pewną wersję technologii, która wyświetla wysokiej jakości, przykuwający wzrok obraz w nieaktywnym trybie niskiego poboru mocy. „Tryb sztuki” to termin ogólny; Samsung używa „Trybu otoczenia”, a LG nazywa go „Trybem galerii”.

Modele telewizorów Samsung, które zawierają tryb Ambient, to The Frame i The Terrace, z ekranem o przekątnej od 32 do 75 cali. Możesz zobaczyć wszystkie kompatybilne telewizory na stronie zakupów Samsunga, ale niekoniecznie musisz wyskakiwać na najwyższej klasy (i drogi) ekran QLED, aby uzyskać tę funkcję.

Seria telewizorów LG Gallery ma wersję Art Mode, która dodatkowo ma wykorzystać i tak cienki profil ekranu OLED, aby stworzyć iluzję, że zamiast telewizora na ścianie masz ogromny obraz.

Czy wszystkie telewizory mają tryb artystyczny?

Większość telewizorów i urządzeń do przesyłania strumieniowego zawiera wygaszacz ekranu, ale tylko niektóre telewizory wysokiej klasy mają oryginalną funkcję trybu artystycznego. Sprawdź „Tryb otoczenia” wśród specyfikacji telewizora Samsung lub upewnij się, że kupujesz zestaw LG „Galeria Design”, aby upewnić się, że otrzymujesz go w trybie Art.

Jak sprawić, by mój telewizor wyświetlał grafikę?

W przypadku telewizora z trybem Art, Ambient lub Gallery zazwyczaj aktywujesz tę funkcję, wyłączając telewizor. Telewizory Samsung często mają również przycisk „Tryb otoczenia” na swoich pilotach QLED.

Nawet jeśli nie masz telewizora z trybem Art, Ambient lub Gallery, nadal możesz dostosować obrazy wyświetlane, gdy jest w stanie spoczynku, w zależności od modelu telewizora lub urządzenia do przesyłania strumieniowego. Na przykład Apple TV umożliwia wykorzystanie zdjęć zsynchronizowanych z iCloud do utworzenia własnego wygaszacza ekranu. Chromecast może zrobić coś podobnego za pomocą Zdjęć Google. Inne urządzenia mogą umożliwiać włożenie karty microSD w celu bezpośredniego przesyłania obrazów, niezależnie od tego, czy lubisz osobiste zdjęcia, czy wysokiej jakości obrazy Twoich ulubionych obrazów.

Często zadawane pytania Jak skonfigurować tryb otoczenia w telewizorze Samsung?

Tryb otoczenia w telewizorze Samsung wyświetla dzieła sztuki, zdjęcia, historie, informacje o pogodzie i nie tylko. Aby przejść do trybu otoczenia, naciśnij Otoczenia na pilocie Samsung Smart Remote. Ewentualnie naciśnij Dom i przejdź do Otoczenia na ekranie telewizora. Wybierz kategorię, aby zobaczyć szczegóły, funkcje i zawartość trybu otoczenia swojego telewizora.

Jakie modele Samsunga mają tryb otoczenia?

Tryb Ambient jest dostępny głównie w telewizorach Samsung QLED, w tym modelach o numerach Q9FN, Q8CN, Q7FN i Q6FN. Telewizory Samsung QLED z trybem Ambient będą wyposażone w dedykowany przycisk Ambient na pilocie Samsung Smart Remote.

Jak skonfigurować tryb galerii na telewizorze LG?

Aby przejść do trybu galerii na telewizorze LG, naciśnij przycisk Dom na pilocie, a następnie przewijaj opcje na ekranie, aż zobaczysz Galerię. Wybierz Galeria aby odsłonić opcje grafiki. Zaznacz kategorię, a następnie kliknij ok na pilocie.

0 Shares:
You May Also Like