Cortado Workplace – Zabierz biuro ze sobą

Zawsze i wszędzie — zawsze mam przy sobie wszystko, czego potrzebuję. Nie jest złym pomysłem zapisywanie danych lokalnie, gdy mamy do czynienia z pojedynczą operacją systemową. Jeśli jednak masz kilka komputerów (a potrzebujesz ich wszystkich, gdziekolwiek jesteś), synchronizacja ma sens. A jeśli dodasz do równania swój telefon z Androidem, trzymanie się wszystkiego na wierzchu zajmuje naprawdę dużo czasu. Zapisywanie danych w chmurze to idealne rozwiązanie w tego typu sytuacjach; naprawdę pozwala mieć wszystko przy sobie przez cały czas.

Cortado Workplace nie tylko zapewnia gigabajtową ilość wolnego miejsca do przechowywania, ale oferuje też wiele innych przydatnych usług, które sprawią, że zapomnisz o swoim biurze. Wysyłanie dokumentów przez Bluetooth lub W-Lan do kompatybilnej drukarki to jedna z wymienionych usług — nieźle!

Przeczytaj dzisiejszą recenzję i przekonaj się, czy Cortado Workplace naprawdę może zastąpić Twoje biuro.

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: HTC Desire
Wersja: Android 2.2

Zapisywanie wszystkiego w chmurach to nie tylko rzecz do zrobienia, ale także bardzo sprytna. Powoduje automatyczną synchronizację wszystkich Twoich urządzeń i nie musisz kiwnąć palcem. Jeden gigabajt to mnóstwo miejsca na wiele dokumentów i plików PDF.

Cechą szczególną aplikacji jest funkcja drukowania. Umożliwia wysyłanie dokumentów do kompatybilnej drukarki za pomocą W-Lan lub Bluetooth. Według informacji zawartych w aplikacji dostępnych jest obecnie około 6000 drukarek, co oznacza, że ​​jest całkiem prawdopodobne, że Twoja drukarka mobilna lub domowa drukarka W-Lan jest obsługiwana. Twój telefon z Androidem i drukarka muszą znajdować się w tej samej sieci; działał dobrze, gdy testowałem go za pomocą drukarki HP W-Lan, chociaż musisz ręcznie wprowadzić adres IP. Dzięki temu drukowanie przez Bluetooth jest jeszcze prostsze: połącz i drukuj — to wszystko.

Cortado Workplace to dobry menedżer danych dla Twoich plików. Druga zakładka pokazuje, które pliki znajdują się na karcie SD. Ponieważ aplikacja może wykonywać proste zadania, takie jak kopiowanie, usuwanie i zmiana nazwy Cortado, może nawet zastąpić własnego menedżera danych. Biorąc to pod uwagę, nie jest tak funkcjonalny jak aplikacje takie jak ES Data Explorer; brakuje podstawowych funkcji, takich jak wielokrotny wybór plików.

Kolejnym negatywnym aspektem jest sposób konfiguracji menu Ustawienia, który nie jest ani intuicyjny ani funkcjonalny — jest po prostu błędny. Opcje Ustawienia standardowe prowadzą cię do przekonania, że ​​pozwolą ci dostosować ustawienia programu, ale to, co faktycznie się dzieje, gdy naciśniesz przycisk, to cofnięcie ustawienia budzika. Wyskakujące okienko z pytaniem, czy „jesteś pewien”, również nie wskazuje na to, że masz do czynienia z budzikiem.
Sprowadza się to do tego, że musisz zresetować Cortado od góry. A jeśli uważasz, że nie zostałeś jeszcze wystarczająco zbłąkany, poczekaj, aż klikniesz Opcje Cortado – możesz pomyśleć, że doprowadzi to do ustawień, ale zamiast tego trafisz na stronę Cortado. Zastrzeżenie informuje, że wkrótce będzie dostępnych więcej usług premium.


Zalety

• 1 gigabajt wolnego miejsca na dokumenty i pliki
• Dostęp do plików z komputera przez interfejs sieciowy
• Funkcja drukowania dla drukarek W-Lan i Bluetooth
• Dobre forum wsparcia w przypadku pytań lub niezgodności
• Z obsługą wymiany można skonfigurować dodatkowe usługi, takie jak numer faksu lub adres e-mail


Wady

• Mylące menu


Konkluzja:

Cortado Workplace musi zmierzyć się z wieloma aplikacjami w chmurze, które są obecnie dostępne na Androida. Dropbox wydaje się być prekursorem, ale Cortado zapewnia świetną opcję drukowania dokumentów i plików PDF. Drukowanie przez telefon z Androidem nie jest jeszcze standardową funkcją, a inne aplikacje zawiodły przy próbie. Cortado pokazuje im, jak może być w dół.

W dzisiejszych czasach jeden gigabajt wolnej przestrzeni dyskowej nie jest zbyt dużą ilością, ale w zupełności wystarczy, jeśli chcesz mieć zawsze przy sobie kilka dokumentów.

Cortado Workplace nosi wiele czapek — menedżer danych, dostawca chmury, drukarka i program pocztowy — i nie we wszystkich obszarach się udaje, ale ogólnie Cortado to dobra usługa, szczególnie dla użytkowników, którzy dokładnie wiedzą, czego potrzebują . Nic dziwnego, że aplikacja ma tak wielu fanów z doświadczeniem biznesowym.

Ekran i elementy sterujące

Cortado Workplace ma wiele do zaoferowania na froncie projektowym. Ikony są dobrze przemyślane i ułatwiają intuicyjną obsługę. Tylko opcja Mail nie jest jasna od samego początku, a czytanie opisu nie do końca pomaga. Trochę śledztwa pokazuje, że Cortado umożliwia połączenie z serwerem wymiany i że można to również przenieść na telefon.

Menu jest dobrze zorganizowane i łatwe do zrozumienia. Pierwsza zakładka informuje, jakie funkcje udostępniają inne zakładki.

Szybkość i stabilność

Wydajność Cortado Workplace jest bardzo dobra.

Stosunek ceny do wydajności

Cortado Workplace można pobrać bezpłatnie z App Center lub Android Market.

0 Shares:
You May Also Like