Czasowe

Przez długi czas moim ulubionym programem na Androida był Locale. Ta aplikacja umożliwiła mi skonfigurowanie profili powiązanych z porą dnia i moją lokalizacją. Kiedy więc rano jechałem do pracy, ustawienia dźwięku mojego telefonu były normalne, a Bluetooth i WLAN były wyłączone. Locale następnie przełączył mój profil, tak że gdy byłem w biurze, ustawienia wyciszyły się, a Bluetooth i WLAN były włączone. Aplikacja kosztuje obecnie 9,99 USD, a ponieważ jest to dla mnie trochę za drogie, zacząłem szukać możliwych alternatyw, i tak natknąłem się na Timeriffic. Co ma do zaoferowania Timeriffic i czy może zastąpić Locale?

Funkcje i zastosowanie

Na pierwszy rzut oka Timeriffic wydaje się nieco zagmatwany. Kiedy spędzisz trochę czasu, próbując się z tym pogodzić, dowiesz się, jakie funkcje ma do zaoferowania Timeriffic.

To najlepszy sposób na użycie Timeriffic:

• • Najpierw zakładasz profil (np. praca)
• • Możesz ustawić różne działania, edytować lub usuwać je w tym profilu
• • Po skonfigurowaniu akcji możesz zdecydować, kiedy ma ona zostać wykonana (np. od poniedziałku do piątku o 7:00)
• • Możesz szczegółowo skonfigurować akcję (możesz również nie zmieniać żadnej z opcji)
o o Dzwonek włączony/wyłączony
o o Wibracja wł./wył./Wibracja tylko przy wiadomościach/Wibracja tylko przy połączeniach
o o Wolumen w %
o o Powiadomienie o wiadomości w %
o WIFI włączone/wyłączone
o o Jasność ekranu w %
o o Tryb samolotowy włączony/wyłączony
o Bluetooth (jeszcze nie obsługiwany)
o o Jeśli APNdroid jest dostępny, możesz wybrać, czy Dataroaming ma być włączony/wyłączony
• • Następnie możesz skonfigurować więcej działań (np. od poniedziałku do piątku o 17:00), a następnie odpowiednio zmienić ustawienia

Możesz więc na przykład ustawić profil, który każdego ranka przed pracą wyciszy telefon, wyłączy WLAN itp., a zaraz po zakończeniu pracy wszystko zostanie ponownie włączone.

Po wybraniu innych profili, których potrzebujesz (tryb samolotowy włączony w nocy i wyłączony, gdy budzisz się rano itd.), możesz ustawić je zgodnie ze swoimi preferencjami, aby nie musiał nic robić ręcznie dłużej. Koniec z kłopotliwymi przerwami przez rozmówców podczas spotkania tylko dlatego, że zapomniałeś zmienić swój profil.

W szczegółach konfiguracji profilu wciąż brakuje kilku opcji: nie ma limitu czasu wyświetlania, ekranu blokady ani Bluetootha (wspomnianego powyżej).
Ponadto nie jest możliwe ręczne wybieranie profili, dzięki czemu możesz korzystać z konfiguracji w dowolnym momencie, a nie tylko w wyznaczonym czasie. Nie ma też widgetu.


Konkluzja:

Timeriffic jest w porządku i do pewnego stopnia spełnia to, co ma zapewnić. I chociaż działa dobrze, wciąż brakuje mi kilku rzeczy. Nie mogę się powstrzymać od porównania go do Locale i niestety Timeriffic po prostu nie może z nim konkurować. Szkoda!

Ekran i elementy sterujące

Cała aplikacja jest trochę zbyt zajęta grafiką i kolorowymi notatkami tekstowymi. Musiałem przyzwyczaić się do projektu aplikacji, ale kiedy już to zrobiłem, odkryłem, że robi to, do czego jest przeznaczony.

Na górnym marginesie znajduje się wyświetlacz, który informuje, kiedy dokonano ostatnich zmian, a także kiedy zostanie wykonana następna akcja (pokazane są również szczegóły akcji).
Następne są profile i konfiguracje działań. Znajdziesz tam przegląd różnych profili i szczegóły akcji. Niestety, nie można zmieniać szczegółów akcji między różnymi profilami.

Sterowanie jest stosunkowo proste. Aby zmienić akcję wystarczy na nią kliknąć; aby go usunąć, musisz go dłużej przytrzymać. Możesz zmienić nazwę lub usunąć profile, klikając je przez długi czas.

Szybkość i stabilność

Timeriffic nie uległ awarii podczas fazy testów. Żadnych problemów do zgłoszenia – wszystkie działania zostały wykonane we właściwym czasie.

Stosunek ceny do wydajności

Timeriffic można pobrać bezpłatnie z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like