Czy Nintendo kiedykolwiek wejdzie na Androida?

(Zdjęcie z Phandroid.com)

Odkąd gry wideo pojawiły się na Android Market, ludzie zastanawiali się, dlaczego Nintendo nie wskoczyło do pociągu z Androidem. Niektórzy twierdzą, że producent gier wideo ma więcej do stracenia niż zyskania, ponieważ przyznanie licencji na swoje postacie do spinoffa Androida, który konkuruje z takimi jak Angry Birds, doprowadziłoby do zmylenia marki. Inni szybko zwracają uwagę, że Nintendo jest zarówno producentem sprzętu, jak i oprogramowania, z których to drugie jest sformatowane specjalnie do użytku z pierwszym.

Ostatnio jednak pojawiły się plotki, że Nintendo może zmienić melodię. Po tym, jak twórcy Pokemona wydali aplikację opartą na kartach na Androida i iOS, niektórzy zastanawiali się, czy tytan gier wideo może pojawić się w świecie Androida. Podczas Tokyo Game Show japoński outlet Nikkei zapytał Saturę, dyrektora generalnego Nintendo, czy firma kiedykolwiek rozważy tworzenie gier na platformy smartfonów. Oto jego odpowiedź:

Tak więc, powtórzę, odpowiedź brzmi: nie. Nie ma mowy. Bardziej prawdopodobne jest, że Andy Rubin i Steve Jobs bawią się tabletem MeeGo w sali konferencyjnej Facebooka z rozrywką Arianny Huffington, niż Mario, który kiedykolwiek pojawił się w Android Market.

Chyba na razie (i zawsze) będziemy musieli zadowolić się emulatorami.

Związane z:

0 Shares:
You May Also Like