Czy Polestar 2 firmy Volvo naprawdę może rzucić wyzwanie Tesli Model 3?

Tesla musi się po prostu zachowywać. Polestar, szwedzki producent samochodów, którego spółką macierzystą jest nie kto inny jak Volvo, zaprezentował nowy zwiastun Polestar 2. Przyszły, w 100% elektryczny sedan zostanie zaprezentowany online 27 lutego, zanim pojawi się publicznie na targach następny Salon Samochodowy w Genewie od 7 do 17 marca 2019 r.

Podczas gdy wszystkie oczy mogą być teraz zwrócone na Teslę z powodu jej sukcesu i pojawienia się Modelu 3 w Europie, o konkurencji nie wolno zapominać. Polestar, młody szwedzki producent, przygotowuje się do zaprezentowania swojego drugiego modelu pojazdu. Po Polestar 1, hybrydowym coupe typu plug-in, który wkrótce pojawi się na rynku, nadeszła kolej na Polestar 2, aby ujrzeć światło dzienne.

Dla tych, którzy nie są tego świadomi, Polestar jest uważany za wewnętrznego partnera Volvo w zakresie specjalistycznych przygotowań, podobnie jak Mercedes-AMG i BMW Motorsport są na przykład dla Mercedesa i BMW. Ale producent ma również swój własny asortyment.

Polestar 2, w 100% elektryczny sedan, będzie zatem miał trudne zadanie konkurowania z Teslą Model 3, najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w 2018 roku. Rewelacja będzie transmitowana na żywo 27 lutego o godzinie 13:00 (czasu paryskiego). na stronie internetowej Polestar i na kanale Polestar na YouTube. Tydzień później Polestar 2 po raz pierwszy pojawi się publicznie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, który odbędzie się w dniach 7-17 marca.

Zaproszenie do ujawnienia online #Polestar2 https://t.co/1Pr0bC0kmb pic.twitter.com/j9RF567gTd

— Polestar (@PolestarCars) 14 lutego 2019 r.

Na swoją zapowiedź marka skorzystała z okazji, aby pokazać tył przyszłego pojazdu. Ten różni się nieco od Polestar 1. Pomimo linii wciąż tak wyrafinowanych jak zawsze, światła są teraz takie same, ponieważ pasek światła łączy lewe i prawe światło. Co do reszty, informacje o samochodzie są nadal dość ograniczone. Wiemy tylko, że zostanie wyposażony w nowy interfejs multimedialny. Kilka plotek sugeruje również moc około 400 koni mechanicznych i zasięg 500 kilometrów. Wystarczy, by uwieść liczną publiczność.

Czy znałeś markę Polestar? Czy będziesz śledzić wydarzenie?

0 Shares:
You May Also Like