Czytnik wizytówek CamCard

Biedna mała wizytówka, twoje życie jest dość ciężkie: jak tylko komiwojażer wyśle ​​cię do jakiegoś apatycznego klienta, kończysz albo w najbliższym koszu na śmieci, na stosie straconych wizytówek obok telefonu, albo, jeśli masz szczęście, zdobywasz honorowe miejsce w portfelu tej osoby. To ostatnie zdarza się dość rzadko, więc nie łudź się. To niesamowite, jak wiele wizytówek lekarzy, mechaników lub konsultantów możesz zgromadzić w ciągu dziesięciu lat, i nadal czają się one z tyłu twojego portfel.

Ciekawą alternatywą jest technologia OCR (Optical Character Recognition): pozwala na digitalizację kolekcji wizytówek i dodawanie ich do kontaktów. CamCard korzysta z tej technologii; czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dobrze.

Funkcje i zastosowanie

Ma być tak prosty jak Shazam: po prostu skieruj aparat smartfona na wizytówkę iw ciągu kilku sekund zdigitalizujesz wszystkie dane na telefonie z Androidem. Pytanie brzmi, czy to naprawdę działa?

Cóż, rozpoczęcie rzeczy jest stosunkowo proste. Możesz zdecydować, czy chcesz zeskanować już istniejący obraz, czy zrobić zdjęcie wizytówki. Robienie ujęć działa całkiem dobrze, pod warunkiem, że jest wystarczająco dużo światła. Aparat nie będzie działał, jeśli będzie zbyt ciemny, a obraz nie powinien też być zbyt rozmazany, w przeciwnym razie nie uzyskasz dobrych wyników. Dlatego trzymaj się stabilnie i staraj się robić zdjęcia w świetle dziennym lub przy pomocy dobrego sztucznego źródła światła. W tym momencie ujawnia się pierwsza wada aplikacji: nie można używać światła LED. Wprawdzie nie każdy telefon z Androidem jest wyposażony w diodę LED z tyłu telefonu, ale byłoby miło, gdyby korzystanie z niej było opcją.

Samo skanowanie zajmuje tylko kilka sekund. Następnie otrzymasz zeskanowane informacje w małych porcjach. Możesz zobaczyć, jak dobrze te porcje wypadły w przeglądzie, za pomocą którego również edytujesz dane. Możesz kategoryzować dane, korzystając z następujących opcji:

• Stanowisko
• Adres
• Spółka
• Nazwać
• Notatka
• Nazwać
• Telefon roboczy
• HomeTel
• Faks
• Mobilny
• E-mail
• Internet
• Kod pocztowy
• Posłaniec
• Dział
• Inna nazwa

Stukając w jedno z tych pól, możesz wyświetlić tekst w taki sam sposób, w jaki był prezentowany w oprogramowaniu do rozpoznawania znaków. Możesz wtedy dokładnie sprawdzić, czy ciąg znaków odpowiada oryginałowi, a w razie potrzeby dokonać korekty przed dodaniem danych do kontaktów. CamCard rozpoznaje, czy ma do czynienia z numerem telefonu, adresem e-mail lub innym — teoretycznie.

Za pomocą Wybierz konto Ty decydujesz, do której grupy osoba/firma powinna zostać dodana. Dostałam też zupełnie bezsensowne opcje oglądania Aktualności lub Pogoda na moim HTC, więc chyba muszę spotkać świstaka, którego mogę przykleić do mojej grupy Weather. Mam nadzieję, że będzie miał przy sobie jakieś wizytówki.

CamCard dobrze radzi sobie z dodawaniem kontaktów do rejestru telefonicznego, a także dobieraniem odpowiednich tagów dla każdego z nich. Jeśli numer został rozpoznany jako numer faksu, będzie on wymieniony jako taki w Twojej książce telefonicznej.

Wersja CamCard przetestowana dla tej recenzji jest dostępna tylko w języku angielskim, hiszpańskim i portugalskim.

Jak dobra jest wersja Lite?
Umożliwia skanowanie wizytówek, ale do katalogu można dodawać tylko nazwiska, a nie numery telefonów.


Konkluzja:

Rozpoznawanie znaków zależy od kilku czynników. Potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia, stabilnych dłoni i wizytówek, które nie są zbyt zajęte. Proste rodzaje czcionek i niezbyt duża liczba grafik lub obrazów gwarantują wyższy wskaźnik sukcesu. Szkoda, że ​​brakuje opcji LED. A za 4,99 USD nie byłoby źle, gdybym mógł dorzucić coś ekstra: możliwość zapisania wizytówki jako obrazu.

Ekran i elementy sterujące

Projekt CamCard jest jednocześnie wyjątkowy i prosty. Aplikacja jest prezentowana jako skórzany portfel i jest tak łatwa w użyciu, że nie ma potrzeby korzystania z instrukcji.

Szybkość i stabilność

Aplikacja błyskawicznie rozpoznaje wizytówki i zdarzały się awarie.

Stosunek ceny do wydajności

Możesz pobrać CamCard za 4,99 USD z Android Market.

Kliknij tutaj, aby pobrać wersję Lite.

0 Shares:
You May Also Like