Dla większego bezpieczeństwa: Apple AirTags stają się głośniejsze

W sieci zawsze pojawiają się doniesienia o prześladowaniu lub kradzieży w związku z tagami AirTag firmy Apple. Apple chce teraz temu przeciwdziałać za pomocą nadchodzącej aktualizacji oprogramowania, która między innymi zmienia głośność, z jaką tagi mogą emitować alarm.

TL; DR

AirTags firmy Apple będą w przyszłości głośniejsze i alarmujące z inną częstotliwością. Apple dostarczy aktualizację oprogramowania układowego do wersji 1.0.301 dla AirTags do połowy maja. Jest to obowiązkowa aktualizacja, której użytkownicy nie mogą zapobiec.

Apple wciąż musi słuchać krytyki za swoje AirTags. Wynika to z faktu, że smart trackery, oprócz wszystkich swoich praktycznych funkcji, mogą niestety być również niezwykle praktyczne dla prześladowców i złodziei. Krótko po wydaniu AirTags, można było również przeczytać artykuł o bezpieczeństwie trackerów przedmiotów na NextPit.

Niedawno Apple wytłumaczyło się z zarzutów i obiecało, że będzie pracować nad dodatkowymi środkami bezpieczeństwa dla AirTagów. Problem polega między innymi na tym, że maleńkie trackery mogą być niewłaściwie wykorzystywane do inicjowania kradzieży lub prześladowania ludzi. Apple chce teraz temu przeciwdziałać aktualizacją oprogramowania.

Czy głośniej też bezpieczniej?

Właściciele AirTags nie mogą się oprzeć tej aktualizacji, która według Apple zostanie uruchomiona w połowie maja. Tak więc wersja 1.0.301 jest obowiązkową aktualizacją. Jeśli ktoś inny niż legalny właściciel tagów jest aktualnie w drodze z taką częścią, po chwili włączy się alarm. W tej chwili jest to nadal stosunkowo niepozorne i właśnie tam zacznie Apple.

Firma z Cupertino nada AirTagom inną, bardziej agresywną częstotliwość, a przede wszystkim sprawi, że będą głośniejsze. Ułatwi to wyśledzenie tropicieli. Haczyk w historii: jeśli użyjesz tagów jako urządzenia zabezpieczającego przed kradzieżą, szybciej przyciągną uwagę złodziei dzięki głośniejszemu alarmowi. Poza tym nadal pozostaje problem, że alarm włącza się dopiero po godzinach. Na przykład, jeśli prześladowca jest na twoim ogonie, może być już za późno, zanim zabrzmi ten głośniejszy alarm.

Ponadto z pewnością nadal będzie wystarczająco dużo osób, które po prostu usuną alarm w AirTags. Tak więc dobrą wiadomością jest to, że chociaż AirTag staną się bezpieczniejsze od połowy maja – tagi nadal będą oferować zbyt duży potencjał dla osób o przestępczej energii.

0 Shares:
You May Also Like