Dlaczego dane są o wiele tańsze w Europie?

(Niemcy Merkel są znacznie bardziej przyjazne dla wieprzowiny danych).

Biorąc pod uwagę, że użytkownicy pobierają mnóstwo filmów z Netflix, godzinami rozmawiają ze znajomymi przez Skype i przesyłają strumieniowo Justina Biebera przez YouTube, można by pomyśleć, że operatorzy będą się cofać, próbując pozyskać klientów za pomocą wymyślnego, nieograniczonego planu transmisji danych. Hahaha, nie ma mowy, Jose! Ponieważ aplikacje do połykania danych stają się coraz bardziej popularne, operatorzy poszli o krok w przeciwnym kierunku, oferując „poziomowe” plany danych, które sprawią, że będą o wiele więcej, a klientom mniej.

Niesprawiedliwe, prawda? Całkowicie! Ale wydaje się, że tak jest. Verizon zrezygnował ze swojego nieograniczonego planu, ale pobiera taką samą kwotę za nowy „nieograniczony” plan, który teraz oferuje tylko 2 GB. Verizon twierdzi, że ta zmiana dotyczy „tylko najcięższych użytkowników”, ale wiemy, że tak nie jest. W rzeczywistości, jak pisze New York Times, 2 GB wystarczy do obejrzenia około 5 filmów na Netflixie. I to wszystko. Przez cały cholerny miesiąc.

Ale nie musi tak być. W Europie danych jest mnóstwo i są tanie. Na przykład niemieccy operatorzy ePlus i Blau oferują klientom 5 GB za 20 euro. 20 euro! Zgadza się… za mniej niż 2G w stanach otrzymujesz ponad dwukrotnie więcej danych!

Teraz oczywiście plany w innych krajach są równie strome, jeśli nie większe, niż plany amerykańskie. Na przykład nieograniczone plany Francji pozwolą Ci zaoszczędzić ponad 100 euro. Ale fakt, że niektóre plany w Niemczech są o wiele tańsze niż ich amerykańskie odpowiedniki, sprawia, że ​​zastanawiam się, czy amerykańscy przewoźnicy mówią całą prawdę o swoich wydatkach.

Przewoźnicy mogą winić zwiększone koszty sieci, ale wszyscy wiemy, że podnieśli ceny tylko dlatego, że mogą zabić plany dotyczące danych. Jedynym amerykańskim wyjątkiem jest Sprint. The Now Network oferuje jedyny prawdziwie nieograniczony plan w kraju. Ale jest pewien haczyk – będzie cię to kosztować 99 dolarów. Dopóki amerykańscy przewoźnicy nie obniżą stawek, przypuszczam, że wszyscy możemy przenieść się do Niemiec.

0 Shares:
You May Also Like