Dlaczego ekosystem Androida Amazona będzie rządził nimi wszystkimi?

(To nie tylko tablet: to ekosystem).

Kilka tygodni temu przewidywałem, że Amazon wkrótce stanie się producentem tabletów nr 1 na świecie. Moje rozumowanie wyglądało trochę tak: tworząc własny ekosystem, Amazon będzie mógł zarobić mnóstwo pieniędzy na sprzedaży aplikacji, gier, filmów, muzyki i wykorzystać te pieniądze, aby oferować tablet taniej niż cokolwiek innego.

Nazywa się to integracją pionową i działa.

Teraz MG Siegler z Tech Crunch mówi, że miał okazję pobawić się nowym tabletem Amazon i jest to prawie to, czego się spodziewaliśmy: średniej klasy tablet z Androidem w okazyjnej cenie.

Ale ma kilka szczegółów, które wyróżniają go z opakowania. Po pierwsze, będzie miał karuzelę na ekranie głównym. Będzie również miał sklep z aplikacjami Amazon, odtwarzacz w chmurze Amazon, aplikację Kindle firmy Amazon i odtwarzacz wideo Instant Video firmy Amazon.

Czy to zrozumiałeś? Amazonka, Amazonka, Amazonka, Amazonka. Nie widać aplikacji Google.

Podczas gdy nerdowie w interwebach absolutnie nie znoszą tego rodzaju domowego oprogramowania, reszta świata nie będzie się tym przejmować. Kupią ten tani tablet, a za każdą pobraną piosenkę, grę i książkę przekażą tony pieniędzy na Amazon.

W rzeczywistości frajerzy nie są ludźmi, których ściga ten tablet. Nie, wcale nie. Amazon ściga mamy, które chcą taniego tabletu dla swoich dzieci, i studentów, których nie stać na iPada. Ile osób kupiłoby iPada, gdyby kosztował 250 USD? Mnóstwo. Kupią go od Amazona, ponieważ jest to godna zaufania nazwa i będą o niej słyszeć przez następny rok: możesz się założyć, że Amazon użyje swojej niesamowicie wysoko ocenianej strony internetowej, aby sprzedać to w cholerę. .

Jak długo, zanim zostaną pozwani przez Google?

0 Shares:
You May Also Like