DNA Free – to dla mnie zagadka

DNA to gra logiczna, w której celem jest łączenie zielonych kulek za pomocą liczb. Liczba określa, z iloma innymi kulami należy połączyć oryginalną kulę. Jeśli liczba kombinacji jest prawidłowa, kulka zmieni kolor na niebieski, jeśli jest niepoprawna, zmieni kolor. Kiedy wszystkie kulki zmienią kolor na niebieski, przeszedłeś poziom.

Zwykle lubię gry, które zmuszają mnie do myślenia, więc pomyślałem, że spróbuję tej…

Funkcje i zastosowanie

Ekran pokazuje zielone kule z numerami na nich. Jak wspomniano wcześniej, liczby te informują, jak z iloma sąsiednimi kulkami należy wykonać połączenia. Jeśli kombinacja się powiedzie, kulki zmienią kolor na niebieski. Jeśli wykonałeś zbyt mało kombinacji, kule pozostaną zielone, a gdy zrobisz ich zbyt wiele, staną się czerwone.

Celem gry jest upewnienie się, że wszystkie kule stają się niebieskie; tylko wtedy możesz przejść do następnego poziomu. Do tej pory udało mi się dotrzeć na poziom 3, odtąd staje się to nie lada wyzwaniem.

Jedną z głównych wad aplikacji jest to, że musisz polegać na opisie rynku, aby zorientować się, jak grać w tę grę. Sama gra nie zawiera żadnych instrukcji!

Ekran i elementy sterujące

Po uruchomieniu gry na ekranie pojawia się menu główne. Znajdziesz opcje Uruchomić grę oraz Wyjście tutaj. Po pomyślnym ukończeniu wszystkich poziomów trzeci przycisk – Edytuj poziomy – najwyraźniej zostaje aktywowany. Zakładam, że da ci to możliwość samodzielnego konfigurowania poziomów.

Start Game przenosi Cię na szare półtonowe pole, w którym wyskakują kulki. W dolnej połowie ekranu znajduje się przegląd, który pokazuje, ile udanych połączeń poziomych i pionowych zostało wykonanych do tej pory.

Pod przyciskiem menu znajdziesz również następujące opcje:

• Zmień sposób wyświetlania liczb zapisanych na kulkach (albo wyświetlana jest cała liczba kombinacji, albo liczba kombinacji, które należy jeszcze wykonać)
• Typ wpisu (przeciągnij i upuść lub kliknij — więcej o tym nieco później)
• Rozpocznij nową grę
• Rozpocznij bieżącą grę od nowa
• Wybierz poziom
• Włączanie/wyłączanie dźwięku

Do sterowania trzeba się trochę przyzwyczaić. Nie byłem w stanie rozgryźć, o co mi chodzi Przeciągnij i upuść ma być, oprócz tego, że wydaje kilka dźwięków klikania.

Kliknij pozwoliło mi połączyć kulki, ale jeszcze nie wiem, dlaczego czasami można kulki tylko od góry do dołu, a w następnym rzędzie tylko w przeciwnym kierunku.


Konkluzja:

Pomysł na rozgrywkę jest dobry, ale sposób, w jaki ten pomysł został przełożony na rzeczywistą grę, może przynieść metamorfozę. Dla tych z Was, którzy zastanawiają się, dlaczego ta gra otrzymała tylko jedną gwiazdkę: jest to spowodowane złym sterowaniem i sposobem obliczania wyniku: obniża to całą ocenę aplikacji.

Szybkość i stabilność

Nie miałem z tym żadnych problemów na moim Magicu.

Stosunek ceny do wydajności

Testowana tutaj wersja jest wersją darmową, którą można bezpłatnie pobrać z Marketu — i szczerze mówiąc, nie jest warta żadnych pieniędzy. Istnieje również wersja, którą można kupić, ale nie wiem, jak dobrze wypada w porównaniu z wersją darmową.

0 Shares:
You May Also Like