Dochód netto Google w III kwartale wzrósł o 32% w ciągu ostatniego roku

Według artykułu CNN Money „przychody Androida wynoszą 1 miliard dolarów rocznie, ekstrapolując z wyników z ostatniego kwartału”. Ponadto YouTube generuje zyski z 2 miliardów filmów tygodniowo, a każdego dnia ogląda 2 miliardy filmów. VentureBeat komentuje, że „wygląda na to, że wyświetla reklamy w około jednej siódmej wszystkich wyświetleń”

W obliczu obaw, że wzrost popularności aplikacji zagrozi obecnemu modelowi przychodów Google z reklam, prezes Google, Eric Schmidt, wyraził przekonanie, że wciąż jest miejsce na rozwój. VentureBeat wspomina, że ​​pan Schmidt uważa, że ​​strach „zakłada, że ​​rynek mobilny jest grą o sumie zerowej. Zamiast tego wzrost przychodów sugeruje, że „wznoszący się przypływ unosi wszystkie łodzie”.

EuroDroid komentuje, że „nie zostało dokładnie wyjaśnione, w jaki sposób Android wpłacił tę kwotę, chociaż wydaje się, że pochodzi ona głównie z reklam displayowych w swoich produktach wyszukiwania mobilnego”.

W powiązanych wiadomościach Google, AndroidCentral dodaje, że Google ma teraz „23 331 pełnoetatowych pracowników, około 1500 więcej niż było zatrudnionych pod koniec czerwca”.

Inne źródła: AndroidCentral, EuroDroid, Phandroid, VentureBeat

Zdjęcie z CNN Money

0 Shares:
You May Also Like