Dyrektor ds. doświadczeń użytkowników w Google mówi o przyszłości Androida

Chłopaki z Engadget opublikowali interesujący wywiad z Matiasem Duarte, człowiekiem odpowiedzialnym za webOS Sidekick i Palms, teraz odpowiedzialnym za wrażenia użytkownika Androida. Miał kilka ciekawych rzeczy do powiedzenia na temat rozwoju Gingerbread, ale jeszcze więcej o Honeycomb i kierunku, w jakim zmierza Android. Jeśli nie masz pół godziny na obejrzenie, czytaj dalej po przerwie, aby uzyskać podsumowanie.

Osobiście nie byłem pod wrażeniem tego, co Piernik przyniósł do stołu, ponieważ tak naprawdę nie było to aż tak dużo. Zdecydowanie konieczne było wykonanie całego polerowania i sprawienie, by było trochę bardziej żywe i ładniejsze, ale kilka zintegrowanych funkcji, takich jak czat wideo, zrobiłoby to dobrze. Duarte mówił o ograniczonych ramach czasowych Gingerbread i fakcie, że musiało to być skoordynowane z premierą Nexusa S, więc ma sens, że nie mogli zrobić tak wiele. W filmie Dive into Mobile Andy Rubin twierdził, że sposób, w jaki programowanie działa z Androidem, jest skierowany do partnerów zewnętrznych, budowanie sprzętu, a następnie budowanie i testowanie na jednym zunifikowanym sprzęcie. Wygląda na to, że rzeczywistość Duartes, przynajmniej z Gingerbread, była nieco inna: opisał Googles bezpośrednio współpracujący ze sprzętem bardziej modelem pokazowym, aby pochwalić się swoim podstawowym produktem mobilnym – Androidem.

Co jednak ciekawsze, mówi o plastrze miodu. Dałem wam pełne podsumowanie ich wersji demo, a także opowiedziałem o tym, co skok w numerach wersji i fakt, że jest przeznaczony na tablety, oznacza dla przyszłości Androida. Na szczęście się myliłem. Duarte potwierdził, że zmiany, które widzieliśmy w Honeycomb, pojawią się również na telefonach. Nazwałem fakt, że czat wideo GTalk nadejdzie wcześniej niż później, ale nie spodziewałem się, że wszystkie modyfikacje interfejsu użytkownika również trafią. Wygląda na to, że wszystkie dynamiczne menu, które zmieniają się w zależności od tego, co próbujesz zrobić – zastępując ukryte menu i menu w menu – trafią do telefonów w przyszłości.

Opisał również decyzje projektowe oparte na „różnych paradygmatach użytkowania” (słowa Josha), takich jak pozbycie się przycisków sprzętowych z powodu zmiany orientacji ekranu oraz podgląd stanu aplikacji w systemie Windows 7 podczas przełączania między aplikacjami. Najwyraźniej decyzję o integracji różnych funkcji, takich jak miękkie przyciski, pozostawią poszczególnym producentom, przynajmniej w telefonach. Chociaż myślę, że to wspaniałe, że są tam na tablecie i łatwiej się z nimi poruszać i z nich korzystać, na telefonie głosowałbym na twarde przyciski, aby uzyskać dodatkowy ekran, ale będziesz miał wybór, aby przejść do w przyszłości telefon tylko z ekranem. Jest wiele ciekawszych rzeczy, więc jeśli interesujesz się tylko Androidem, możesz obejrzeć ostatnie 10 minut, aby zobaczyć, jaka była wizja Duarte w tworzeniu Honeycomb.

Zdjęcie: thisgreenmachine.com

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Jak działa Turo?

W przeciwieństwie do Ubera czy Lyfta, które zaopatrują pasażerów lub podróżnych w chętnego kierowcę, Turo pozwala pożyczać cudze…