Dyrektor generalny Google mówi, że dziennie jest aktywowanych 200 tys. urządzeń z Androidem

Należy zauważyć, że liczba ta wzrosła ze 100 tys. w maju do 160 tys. w czerwcu. Ta wiadomość jest dodatkiem do wiadomości, że Nielsen i Canalys twierdzą, że Android szybko się rozwija i ma szansę wyprzedzić swoich konkurentów.

Oto wideo z relacji TechCrunch:

Schmidta zapytano również, czy Android jest opłacalny, a on odpowiedział, że „nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z sukcesu Androida”. Google zarabia na reklamach, a ze względu na szybką przeglądarkę Androida i popularność wyszukiwania Google na urządzeniu, przychody z reklam „są wystarczająco duże, aby zapłacić za wszystkie działania Androida i wiele innych”.

Kolejne pytanie brzmiało, czy „ilość przychodów, które Android generuje jeszcze?” i ile to jest. Schmidt powiedział, że informacji nie można ujawnić, ponieważ „są one w zasadzie częścią wyszukiwania”.

Platforma iPhone, zdaniem Schmidta, jest również dobra dla Google, również ze względu na liczbę wyszukiwań przeprowadzanych na telefonie.

EuroDroid zauważa, że ​​„może istnieć niewielka różnica techniczna między „sprzedanymi” a „aktywowanymi”, ale nadal. To ogromna liczba telefonów”.

Inne źródła: EuroDroid, TechCrunch

Obraz z TechCrunch

0 Shares:
You May Also Like