EA chce silniejszej obecności na Androidzie

Według Gamasutry, Brown powiedział, że sądzi, iż „następną wielką pozytywną falą, która przyczyni się do lepszego wzrostu w branży mobilnej, będzie wdrożenie odpowiednika App Store dla systemu operacyjnego Android”, co wydaje się sugerować, że Android Market nie spełnia EA chce w sklepie z aplikacjami.

Engadget zwraca uwagę, że pogoń EA za własnym sklepem z aplikacjami/grami to „ten sam tajemniczy powód, dla którego firma Gameloft (która produkuje już wiele tytułów na Androida) ominęła rynek na rzecz własnego sklepu internetowego”.

Wraz z ostatnimi słowami o planach Verizon, aby wprowadzić własny sklep z aplikacjami, przyszłość Android Market zaczyna być dla mnie bardziej wątpliwa, chyba że Google wkrótce wprowadzi lub ujawni swoje planowane ulepszenia w Android Market.

AndroidGuys pisze, że wraz ze wszystkimi nowościami związanymi z grami na Androida, o których ostatnio słyszeliśmy, w tym „OpenFeint, reklamy id Software i Unreal Engine 3, które pojawią się na platformie, będzie ekscytujące widzieć, jak EA to wykorzystuje”.

Inne źródła: AndroidGuys, Engadget, Gizmodo

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like