Eksplorator plików ES — bogactwo przeglądania!

Prostota jest odpowiedzią! W dzisiejszych czasach wszystko musi być na pstryknięcie palca. Tak właśnie widzę rzeczy, jeśli chodzi o przeglądarki plików. Nic skomplikowanego nie powinno stanąć na Twojej drodze, gdy szukasz ważnych rzeczy w telefonie – niezależnie od tego, czy są to zdjęcia z wakacji, pliki mp3 czy ważne pliki systemowe.

Funkcjonalność jest priorytetem numer jeden dla eksploratora plików. Trudno jest zrobić wszystko dobrze i znaleźć drogę pośrednią między zbyt wieloma a zbyt małą liczbą funkcji.

ES File Explorer próbuje wyrobić sobie markę w dzisiejszym teście. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ma to, czego potrzeba.

Funkcje i zastosowanie

Co sprawia, że ​​każda stara przeglądarka plików jest świetna? Ludzie mają pod tym względem różne preferencje.

Należy przyjąć za pewnik, że każdy eksplorator plików musi umożliwiać kopiowanie, wycinanie, przenoszenie, zmianę nazwy i usuwanie plików i folderów. To oczywiste dla większości ludzi, a ES File Explorer zawiera wszystkie powyższe.

Ponadto możesz również spojrzeć na właściwości dowolnego pliku, aby znaleźć ważne szczegóły.

Coś, czego brakowało we wcześniejszej wersji Eksploratora Windows, jest zawarte w Eksploratorze plików ES: funkcja wyszukiwania. I działa naprawdę dobrze! Po prostu wybierz, czy chcesz wyszukać wszystkie pliki wideo i audio, tylko uruchamialne aplikacje lub pliki zip. Oczywiście możesz również wybrać wyszukiwanie dowolnego pliku według nazwy. Spowoduje to przeszukanie całej karty SD w poszukiwaniu określonego słowa kluczowego. Jeśli nie interesuje Cię funkcja wyszukiwania, możesz bawić się sortowaniem plików według rozmiaru, nazwy i typu.

Chcesz utworzyć nowy plik lub folder? To naprawdę łatwe do zrobienia i jest częścią każdego zwykłego odkrywcy. ES File Explorer twórzmy nowe rzeczy i bawmy się ich nazwami.

Dość tych wszystkich przyziemnych funkcji i przejdźmy do niektórych funkcji specjalnych, które ma do zaoferowania ES File Explorer.

Na początek ta aplikacja pozwala efektywnie obsługiwać archiwa zip, a także przeglądać serwer FTP lub własny komputer. Eksplorator plików ES nie ma problemów z otwieraniem i rozpakowywaniem archiwów zip za pomocą opcji menu. Aby uzyskać dostęp do własnej sieci LAN lub przeglądarki FTP, musisz mieć odpowiednią konfigurację.

Analityk kart SD pokazuje wszystkie foldery na karcie SD. Nie ma w tym nic specjalnego, ale chodzi o to, że możesz również zobaczyć, ile plików i podfolderów jest ukrytych za każdym folderem. To naprawdę przydatne, jeśli szukasz czegoś konkretnego i nie chcesz tracić czasu na przeglądanie pustych folderów.

U dołu ekranu możesz zobaczyć, ile miejsca zajmuje Twoja karta SD.

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego menedżer plików musi również zawierać menedżera aplikacji, ale w przypadku ES File Explorer jest to naprawdę fajny dodatek. Odinstalowanie i tworzenie kopii zapasowych aplikacji jest naprawdę proste. Niestety, menedżer aplikacji nie pozwala na wybranie wielu aplikacji do odinstalowania za jednym pociągnięciem.

ES File Explorer ma rozwiązanie dla tych, którzy wypełnili zakładki przeglądarki. Funkcje zintegrowanego menedżera zakładek są nadal nieco podstawowe, ale to dobry początek. Za jego pomocą możesz importować zakładki z przeglądarki Androida i sortować je we własnych folderach. Dobrą rzeczą jest to, że możesz umieścić te zakładki bezpośrednio na ekranie głównym.

Plusy

Apps2SD Proste sterowanie Proste wyszukiwanie Fantazyjny interfejs użytkownika Wydajne zarządzanie archiwum ZIP Menedżer zakładek Menedżer aplikacji Menedżer zadań ES i Menedżer zabezpieczeń ES można pobrać jako bezpłatne dodatki

Minusy

Funkcje specjalne są nadal nieco ograniczone

Dolna linia:

ES File Explorer zawiera wszystkie standardowe funkcje, a nawet kilka dodatkowych funkcji specjalnych. Świetne sterowanie w połączeniu z pięknym interfejsem użytkownika sprawiają, że jest to świetna aplikacja!

Ekran i elementy sterujące

ES File Explorer jest prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych menedżerów plików. Dzięki pięciu różnym motywom do wyboru i zintegrowanej animacji ta aplikacja zrobiła wielki krok naprzód w zakresie projektowania. Wspaniale jest widzieć, że programiści nie pozwolili, aby funkcjonalność przeszkadzała im w poczuciu stylu.

Możesz przeglądać swoje pliki w formie siatki lub listy – w dowolny sposób. Rozmiar ikon jest również regulowany. Sprawdź wszystkie te opcje w ustawieniach.

Sterowanie jest proste i skuteczne. Wszystkie najważniejsze funkcje, takie jak wielokrotny wybór, znajdują się w zakładce menu u góry ekranu. Długie dotknięcie pliku, folderu lub archiwum zip otwiera podmenu ze wszystkimi istotnymi informacjami. Prawie nigdy nie będziesz musiał naciskać przycisku menu, poza otwarciem Ustawień lub innego menedżera.

Szybkość i stabilność

ES File Explorer wypadł znakomicie podczas naszego testu!

Stosunek ceny do wydajności

ES File Explorer można pobrać bezpłatnie z App Center.

0 Shares:
You May Also Like