Eric Schmidt opowiada o priorytetach Google w 2011 r.

Eric Schmidt, który wkrótce ustąpił ze stanowiska CEO Google, napisał artykuł dla Harvard Business Review, w którym przedstawia niektóre priorytety Google na ten rok. W artykule wspomniał, że rozwój szybkich sieci, technologii NFC i tańsze smartfony będą w centrum uwagi Google w nadchodzącym roku.

Pan Schmidt pisze, że technologia sieciowa, taka jak LTE, jest kluczem do stworzenia nowej grupy innowacyjnych aplikacji, prawdopodobnie ukierunkowanych na interakcje społecznościowe i rozrywkę online, na platformy mobilne, takie jak Android i iOS.

Poruszył także znaczenie technologii Near Field Communication (NFC), która została dołączona do ich telefonu Nexus S. „Mobilne pieniądze”, jak to nazywa pan Schmidt, powiedział wcześniej, że NFC może w końcu zastąpić kartę kredytową. Uważa również, że NFC ma ogromny potencjał w krajach rozwijających się, gdzie telefony są już wykorzystywane jako środek do płacenia rachunków i prowadzenia działalności bankowej.

Wreszcie Google skupi się na zwiększeniu dostępności „niedrogich smartfonów” dla obywateli biednych krajów. Prawdopodobnie oznacza to, że Google spróbuje współpracować z partnerami, aby zaprojektować i wyprodukować tańsze telefony z Androidem, na które łatwiej będzie sobie pozwolić osobom w krajach trzeciego świata.

Chociaż artykuł gościnny był stosunkowo krótki, mamy pewien wgląd w to, jakiego rodzaju innowacji i rozwoju możemy oczekiwać od Google w nadchodzącym roku. Osobiście bardzo interesuje mnie, jak dalece Google może w tym roku zintegrować technologię NFC z naszym życiem.

Jestem trochę sceptyczny, jeśli chodzi o uczynienie smartfonów bardziej przystępnymi, aby mogły sobie na nie pozwolić masy, ponieważ koszt umowy komórkowej z telefonem jest również dużym odstraszaniem dla osób, na które Google celuje w przystępne smartfony.

Obraz z nextweb

0 Shares:
You May Also Like