ES Task Manager — zabójca aplikacji

Czy naprawdę potrzebujesz menedżera zadań, czy też jest on tak zbędny, jak odkurzanie, gdy właśnie wytarłeś podłogę? Można powiedzieć, że jesteś dwa razy wydajniejszy, ale pozostaje pytanie: czy naprawdę tego potrzebujesz? Czy Android spełnia swoje zadanie, czy od czasu do czasu należy po nim posprzątać?

Miły sprzątacz, który zapewnia, że ​​twój system Android pozostaje wolny od śmieci i ma wystarczającą ilość pamięci, jest określany jako Garbage Collector i jest dobry w swojej pracy. Ale jeśli jesteś typem osoby, która od czasu do czasu lubi brudzić sobie ręce, menedżer zadań może być właśnie dla Ciebie. ES Task Manager udostępnia kilka funkcji, które mogą się przydać podczas sprzątania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ta aplikacja jest warta Twojego czasu.

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: HTC Desire
Wersja: Android 2.2

Menedżer zadań może zamknąć dla Ciebie uruchomione programy — ale jest to funkcja zbędna w świecie Androida, ponieważ zintegrowana funkcja czyszczenia chroni Twoje zasoby przed niechcianymi danymi. Dlatego aplikacje niekoniecznie muszą być wyłączane. Za każdym razem, gdy zaczyna brakować zasobów, GC (Garbage Collector) wyskakuje i usuwa nieużywane aplikacje. Więc jeśli wszystko jest tak proste, po co, u licha, potrzebowałbyś menedżera zadań?

Używam menedżera zadań w systemie Windows, gdy nie mogę zamknąć niechcianych aplikacji lub procesów. Jest to całkiem wydajne narzędzie, nawet jeśli jest to trudne dla programów, które po prostu umierają, gdy nie są poprawnie zamknięte.

Możesz użyć menedżera zadań Androida, aby zapobiec gromadzeniu się w systemie. Po zamknięciu wszystkich procesów przekonasz się, że Twój telefon będzie działał znacznie szybciej… choć nie trzeba dodawać, że powinieneś uważać na to, które programy zdecydujesz się zakończyć. Pozbycie się czegoś, czego potrzebujesz, wyrządzi więcej szkody niż pożytku, a nawet może spowolnić system.

Menedżer zadań ES rozpoczyna się od pokazania, które programy i procesy są aktualnie uruchomione. Następnie możesz wybrać zamknięcie lub aktualizację jednego, kilku lub wszystkich uruchomionych programów.

Menu kontekstowe zawiera opcje pozwalające w pełni wykorzystać funkcje aplikacji. Możesz dodawać aplikacje do „listy ignorowanych”, co uniemożliwi narzędziu zamknięcie określonych aplikacji, nawet jeśli poinstruujesz ES Task Manager, aby zakończył wszystkie aplikacje. Ma to sens, ponieważ chcesz zachować aplikacje systemowe i procesy, które zawsze powinny działać w tle.

Na drugim końcu spektrum znajduje się lista „po prostu zabij”. Aplikacje z tej listy zostaną zatrzymane tylko wtedy, gdy pasujący widżet zostanie użyty z tymi ustawieniami. Ponownie zastanów się dwa razy, zanim dodasz aplikacje, które akceptujesz jako tak nieciekawe, że zasługują na śmierć na tej liście.
Możesz także użyć menu kontekstowego, aby uzyskać dostęp do aplikacji działających w tle. Dostępny jest skrót do deinstalacji, a także łącze do szczegółów aplikacji.

Irytująca usterka: do dowolnej z tych list można dodawać tylko aplikacje, które są aktualnie uruchomione. Nieaktywne aplikacje nie pojawiają się w przeglądzie i dlatego nie można ich wybrać.

Sprawdź wybór narzędzi działających w tle, które ustalają statystyki zużycia SMS-ów, połączeń i danych pod Usługi. Możesz wtedy zobaczyć, od kiedy usługa jest uruchomiona i ile miejsca w pamięci wymaga. I możesz wysyłać niechciane usługi do zaświatów.
Widget może być używany jako skrót do Menedżera zadań lub może być używany do zamykania wszystkich aplikacji na liście „tylko zabij”.

Zalety

Zamykaj aplikacje, których zwykle nie można zamknąć Dobrze zaprojektowany widżet Lista „po prostu zabij” dla aplikacji Usługi są wyświetlane i można je zamknąć Możesz nie wyświetlać aplikacji systemowych i procesów systemowych Łatwe w użyciu elementy sterujące

Wady

Aplikacje można dodawać do listy ignorowanych tylko wtedy, gdy są już uruchomione Widget można skonfigurować tylko z jedną funkcją

Konkluzja:
Czy naprawdę ich potrzebujemy, czy na zawsze możemy odwrócić się od wszystkich menedżerów zadań? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie; Powiedziałbym, że wszystko zależy w dużej mierze od tego, jak korzystasz z telefonu z Androidem i ile energii (tj. wolnej pamięci) potrzebuje do prawidłowego działania. Starsze urządzenia mogą działać nieco wolniej i mogą naprawdę skorzystać na czystym zamiataniu, ale przetestowałem aplikację na HTC Desire i mogę powiedzieć, że poradzę sobie bez menedżera zadań. Mimo to jest to przydatna aplikacja, a widżet się kołysze. Pozwala mi umieszczać aplikacje informacyjne na liście „po prostu zabij” i blokować je z pamięci telefonu za pomocą jednego dotknięcia widżetu.

Aha, i jeszcze jedno: gdyby wszystkie aplikacje były wyposażone w funkcję „zamknij”, aplikacje menedżera zadań stałyby się zbędne. Aplikacja AndroidPIT i App Center to dobre przykłady aplikacji, które można zamknąć, ale nie muszą.

Ekran i elementy sterujące

Projekt aplikacji jest dość prosty, więc nie oczekuj niczego zbyt wyszukanego. Starszy brat aplikacji – ES Data Explorer – jest pod tym względem klasą samą w sobie. Biorąc to pod uwagę, aplikacja jest absolutnie w porządku i odpowiednia dla menedżera zadań.

Sterowanie jest bardzo intuicyjne. Menu kontekstowe umożliwia dostęp do wszystkich funkcji. Jedno proste dotknięcie pozwala wybrać aplikację z listy, a jeśli chcesz wybrać więcej niż jedną, po prostu dotknij ponownie. To wszystko.

Kilka ważniejszych ustawień jest nieco ukrytych w menu, np. widżet należy skonfigurować w ustawieniach aplikacji, co oznacza, że ​​nie można umieścić na ekranie głównym dwóch widżetów z dwiema różnymi funkcjami.

Możesz wstawić łącze do Menedżera zadań ES na pasku stanu; jest to szczególnie przydatne, jeśli wiesz, że będziesz regularnie wymagać usług aplikacji.

Szybkość i stabilność

ES Task Manager działał bardzo dobrze w fazie testów. Teraz się zawiesza.

Stosunek ceny do wydajności

ES Task Manager jest finansowany z reklam, które znajdują się na górnym lub dolnym marginesie i są całkowicie dyskretne. Aplikację można pobrać bezpłatnie w AndroidPIT App Center.

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Ponów ratunek v4.0

Redo Rescue to bezpłatne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych w postaci rozruchowej płyty Live CD. Można go użyć…