Everlands

Zwykle jestem raczej fanem prostych, nieskomplikowanych gier rozrywkowych. Everlands jest dokładnym przeciwieństwem wszystkich powyższych, ale mimo to bardzo mi się podobało. Jeśli lubisz gry wymagające strategii i krytycznego myślenia, koniecznie przeczytaj ten test!!

Funkcje i zastosowanie

Fabuła Everlands jest dość krótka i prosta. Zło po raz kolejny zagraża spokojnemu kolorowemu krajowi zamieszkanemu przez urocze małe zwierzęta. Niektóre z tych zwierząt przeszły już na ciemną stronę, a Twoim zadaniem jest ich powstrzymanie.

Każde zwierzę w Everlands ma swój własny charakter i specjalne moce. Te specjalne moce muszą być używane mądrze, aby pokonać zło. Możesz przenosić swoje zwierzęta w postaci małych sześciokątnych ikon na boisku złożonym z sześciokątów. Zwierzęta zaatakowane przez zło są pokazane w kolorze liliowym, podczas gdy zdrowe są pokazane na zielono.
Każde zwierzę ma krawędzie ataku oznaczone żółtymi trójkątami umieszczonymi po niektórych bokach jego sześciokąta. Wzdłuż tych krawędzi możesz walczyć z wrogami. Oczywiście twoi wrogowie również mogą cię atakować, korzystając z tych samych krawędzi. Jeśli umieścisz jedno ze swoich zwierząt obok wroga, przeciwnik wykonuje pierwszy ruch. Kluczową sprawą jest poznanie wszystkich specjalnych mocy swojego zwierzęcia.

Każde zwierzę ma dwa czynniki (wyświetlane małymi cyframi na ikonie): jeden pokazuje współczynnik zdrowia zwierzęcia, a drugi siłę ataku. Oto przykład: jeśli chcesz pokonać wroga, który ma 4 punkty, twoje zwierzę musi mieć siłę ataku 4. W ten sposób możesz sprawić, że złe zwierzęta znów będą zielone.

Jak już wspomniano, nie chodzi tylko o atakowanie stron i równoważenie poziomu ataku i zdrowia. Szczególne moce każdego zwierzęcia odgrywają w tej grze ogromną rolę. Na przykład niedźwiedzie, które doznają kontuzji, otrzymują dodatkowy punkt ataku z powodu wściekłości. Z drugiej strony orły mają bardzo niską siłę ataku, ale dużo przewagi ataku. Lampart jest bardzo szybkim zwierzęciem i dlatego bez względu na wszystko zawsze atakuje jako pierwszy. Gra kończy się po zapełnieniu całego sześciokątnego pola gry. Wygrywasz grę, oszczędzając ponad 50% wszystkich zwierząt.

Everlands ma ponad 20 poziomów, które są połączone jedną działką. Masz również możliwość rozgrywania pojedynków ze znajomymi.

Dostępny jest świetny mały samouczek, który pomoże ci wyjaśnić grę.

Ekran i elementy sterujące

W menu głównym Everlands masz następujące opcje:

Start (historia, samouczek, pojedynek) Opcje (muzyka i dźwięk) Pomoc Informacje

Podczas gry wszystkie zwierzęta, które możesz wysłać do bitwy, są wyświetlane na dole ekranu. Możesz kliknąć na zwierzę, aby je wybrać, a następnie umieścić je na planszy.
Dodatkowe informacje są wyświetlane po dwukrotnym kliknięciu tego samego zwierzęcia. Możesz także w dowolnym momencie nacisnąć przycisk pauzy, aby zrobić sobie przerwę od gry. Naciśnięcie przycisków menu przekierowuje do następujących opcji:

Wznów Opcje restartu Zakończ

Zalecam zapoznanie się z samouczkiem przed wypróbowaniem gry w całości. Samouczek jest naprawdę dobrze zrobiony.

Dolna linia:

Everlands to gra, która wymaga dużo strategii i logicznego myślenia. Grafika i dźwięk są naprawdę oryginalne. Jeśli lubisz inteligentne gry, koniecznie sprawdź Everlands lub jego bezpłatną wersję lite.

Szybkość i stabilność

Everlands działa płynnie bez żadnych problemów.

Stosunek ceny do wydajności

Everlands można pobrać za 1,50 GBP z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like