ExZeus Arcade – Dla wszystkich fanów Japonii!

Z czego najbardziej znani są Japończycy? Podsumujmy to (i uogólnijmy trochę): sushi, szalone wynalazki, anime, roboty i gry komputerowe. Te dwa ostatnie punkty są w tej chwili naprawdę duże w Japonii. Japońskie gry są popularne na całym świecie i często oferują ciekawe alternatywy rozgrywki. Japońskie badania również w imponujący sposób pokazują nam, co może przynieść przyszłość robotów.

Kiedy połączysz te dwa elementy, rezultatem jest „Mecha Game”, bardzo popularny rodzaj gry w Japonii. A teraz nareszcie dostępna jest gra Mecha na Androida.

Jeśli jesteś zwolennikiem mechów, słodkiej optyki i nietypowych rozgrywek, przeczytaj tę recenzję testu.

Funkcje i zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje, ExZeus Arcade to strzelanka zręcznościowa. Celem gry jest pokonanie jak największej liczby poziomów, niszczenie jak największej liczby wrogich jednostek, zbieranie bonusów i ulepszanie broni po drodze.

Pobieranie tak naprawdę rozpoczyna się dopiero po pobraniu aplikacji z Marketu: musisz pobrać pakiet plików o rozmiarze 57 MB, który zawiera grafikę, obiekty 3D i wszystko inne, czego potrzebujesz, aby cieszyć się grą. Ale rozmiar pliku do pobrania nie powinien cię zbytnio zniechęcać: otrzymasz rekompensatę za taką grafikę, że większość użytkowników iPhone’a zazieli się z zazdrości. Wysoce wystylizowane poziomy i typowo japońskie mechy zachwycą nie tylko fanów Japonii i anime.

Za każdym razem, gdy zaczynasz nową grę, będziesz mieć wybór między trzema różnymi mechami, z których wszystkie mają różne atrybuty i broń. To, co musisz zrobić, aby przetrwać (co czasami może być dość trudne), to przelecieć przez każdy poziom, aby spotkać się i pokonać wielkiego bossa pod koniec gry.

Po pomyślnym opanowaniu poziomu, zebrane pieniądze zostaną przelane na Twoje konto. Otrzymujesz wtedy możliwe ulepszenia, takie jak „Więcej życia” lub „Więcej tarczy”.

Aby jak najszybciej rozpocząć cracking, twórcy przygotowali w pełni animowany samouczek, który wyjaśnia różne opcje bitwy. Obecnie istnieje pięć poziomów, w których poziom trudności wzrasta wraz z postępem – typowy dla gier zręcznościowych.

Ekran i elementy sterujące

Jedną z cech definiujących ExZeus są niezwykłe elementy sterujące, które w pełni zależą od akcelerometru telefonu.

Zanim zaczniesz grać, musisz wykonać kalibrację – pozwala to optymalnie kontrolować mecha. Jeśli odsuniesz telefon od siebie, mech poleci w górę. Leci w dół, gdy przechylasz telefon w drugą stronę. Na początku jest to trochę trudne i niestety na tym etapie będzie się wydawać, że mech ma swój własny rozum.

Działa mecha aktywujesz przechylając prawą połowę ekranu. Przechylenie ekranu w lewo pozwala skupić się na przeciwnikach. Znowu przechylając się w prawo, możesz następnie uderzyć je rakietą. Przecierając ekran od prawego górnego rogu do prawego dolnego, możesz wytworzyć ulewę bomb, która zmiecie/uszkodzi wszystkich widocznych przeciwników.

Na ekranie głównym znajdują się trzy przyciski menu:

Nowa gra
Opcje
Instruktaż

W opcjach znajdziesz wiele sposobów na skonfigurowanie gry. Możesz poruszać się po menu opcji, używając małych strzałek na dolnym marginesie ekranu; podzielą one Opcje na pięć kategorii:

• Dźwięk
– Głośność muzyki
– Głośność SFX
– Dźwięk samouczka
• Sterowanie
-Odwróć góra/dół
– Przyciski odwróconego ognia
–> odwraca prawą i lewą część ekranu

– Kalibracja w górę/w dół

• Sterowanie 2
Czułość przechyłu (L/R)
Czułość przechyłu (U/D)
–> Czułość na przechylanie od lewej do prawej / w górę iw dół

• Różnorodny
– Odwróć ekran
–> Obraca ekran o 180°
– Prędkość wroga
– Szybkość szefa
–> Ostatnie dwa informują o tym, jak szybko będą awansować przeciwnicy i wpływają na stopień trudności
– Fabuła
–> Zmienia język z japońskiego na angielski

• Online
– Ekran powitalny
–> Włącza lub wyłącza tryb sieciowy od początku gry

• – Wynik online
–> Automatycznie opublikuj swój wynik
– Kraj
–> Wybierz swój kraj do statystyk

Konkluzja:

ExZeus to niesamowita gra, nawet jeśli sterowanie wymaga trochę czasu. Optycznie ta rzecz zdmuchuje nie tylko skarpetki, ale także buty. Twórcom udało się znakomicie połączyć grafikę z Gameplayem. Mamy nadzieję, że wkrótce wyjdą z drugą wersją.

Szybkość i stabilność

ExZeus Arcade działa płynnie na kamieniu milowym podczas testu.

Stosunek ceny do wydajności

Możesz pobrać ExZeus Arcade za 350 centów, czyli około 3,75 $ lub 2,80 €.

0 Shares:
You May Also Like