Facebook będzie teraz degradować posty grupowe, które jego zdaniem naruszają wytyczne ustalone na platformie

Facebook, największa na świecie sieć społecznościowa, znalazła się ostatnio w gorącej wodzie, a gigant technologiczny robi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać raczej stabilne i spokojne środowisko w aplikacji.

Oznacza to, że bardzo ciężko pracuje nad usunięciem treści, które naruszają jej zasady, zawierają nieodpowiednie lub szkodliwe treści lub cokolwiek, co może prowadzić do skandalu. W związku z tym gigant technologiczny, mając to wszystko na uwadze, ogłosił, że będzie teraz zwracał szczególną uwagę na grupy.

Według Facebooka każda grupa, która w jakikolwiek sposób narusza zasady portalu społecznościowego, zostanie zdegradowana. Zmiana nastąpiła po tym, jak były pracownik Facebooka, Frances Huagens, wystąpił na Kongresie przeciwko stanowczym oświadczeniom twierdzącym, że Facebook zaniedbuje prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników.

Nowa zasada degradacji grupowej zostanie wdrożona w przypadku grup, które publikują zdjęcia lub jakiekolwiek treści, które nie pasują do wytycznych giganta technologicznego. Grupy zostaną zbadane przez technologię automatycznego uczenia się Facebooka, a jeśli wykryje jakąkolwiek treść w jakiejkolwiek grupie naruszającą zasady, ten konkretny post zostanie „Oznaczony” przez Facebook.

Flaga w zasadzie zostanie wykonana w ostateczności, aby ostrzec użytkowników, że konkretna treść lub pewna liczba treści w ich grupie narusza zasady określone przez giganta technologicznego, a zatem użytkownicy będą mieli możliwość usunięcia tego konkretnego postu, lub złożyć odwołanie w sprawie przeglądu.

Po złożeniu wniosku o odwołanie, konkretne stanowisko zostanie sprawdzone przez samych pracowników giganta technologicznego i zostanie podjęta ostateczna decyzja, czy zachować stanowisko, a moderator grupy zostanie poinformowany o tej decyzji.

Facebook sam w sobie jest ogromną platformą, a teraz przejmuje również inne platformy. Dlatego czasami może być trudno skupić się na wszystkim, a w świecie technologii problemy mogą pojawić się z każdego zakątka. Jednak wspaniale, że Facebook zauważa teraz jego niedociągnięcia i pracuje nad ulepszeniem funkcji w aplikacji.

Metoda usuwania treści jest świetna. Moderatorzy grup z pewnością usuną treści, jeśli ich grupa zostanie zdegradowana i ostatecznie ich zasięg się zmniejszy. Mamy nadzieję, że w ten sposób Facebook będzie w stanie utrzymać stosunkowo przyjemne środowisko online.Czytaj dalej: Facebook wygasza funkcję poleceń głosowych „Hej Facebook” i opracowuje wyłącznik dla funkcji Oglądaj razem na urządzeniu portalu

0 Shares:
You May Also Like