Facebook szkoli sztuczną inteligencję, aby pomóc jej rozpoznawać obiekty za pomocą miliarda obrazów na Instagramie, która nie potrzebuje obrazów oznaczonych przez człowieka, aby nauczyć się dokładnie „widzieć”

Instagram to platforma, na której ludzie codziennie udostępniają i publikują ponad miliard zdjęć, w tym krajobrazy, góry, mopsy, Ferrari, brunche i dzieci. Większość ludzi korzysta z tej aplikacji do udostępniania zdjęć, ponieważ te zdjęcia są wspomnieniami nas wszystkich. W ciągu ostatniej dekady Instagram stał się bazą danych numer 1 na całym świecie. Teraz właściciel firmy Instagram próbuje nauczyć maszyny, jakie znaczenie mają zdjęcia w naszym życiu i jakie zdjęcia nam pokazują, jak prezentują one wspomnienia, a co jest w środku zdjęć. Dlatego badacze Facebooka szkolą samonadzorowany algorytm, używając ponad miliarda obrazów na Instagramie, pod warunkiem, że algorytm ten nie będzie potrzebował obrazów oznaczonych przez człowieka, aby rozpoznać, co znajduje się w obrazie.

Ponieważ dokładny algorytm rozpoznawania obrazów potrzebuje człowieka, aby oznaczyć zdjęcia jako zawierające zwierzę, takie jak pies, koń, krowa itp., tylko wtedy ten algorytm działa i rozpoznaje podobieństwa między różnymi obrazami, które określił człowiek, mające ten sam temat . Naukowiec z Facebooka, Yann LeCun, od wielu lat ma obowiązek zmienić zależność AI od etykiet. Ten program do widzenia komputerowego nosi pseudonim SEER, co dało wynik dokładności 84,2%, gdy został przetestowany przez ImageNet, który jest dużą wizualną bazą danych stworzoną do wykorzystania w badaniach oprogramowania do rozpoznawania obiektów wizualnych. Facebook przetestował to, aby sprawdzić, czy wyraźnie rozpoznaje, jaki obiekt jest widoczny na obrazku. Facebook powiedział, że nauczył SEER, aby identyfikować różne obiekty na obrazie, analizując losowe, nieoznaczone obrazy z Instagrama.

Co więcej, ta sztuczna inteligencja zostanie w niedalekiej przyszłości wytrenowana w taki sposób, aby rozpoznawała bezpośrednio z podanych informacji, niezależnie od tego, czy jest ona podana w formie tekstu, zdjęć, czy jakiegokolwiek innego rodzaju informacji, bez zależności od człowieka. -oznakowane obrazy. Dobre wyniki SEER pokazują, że może przewyższyć zadania związane z wizją komputerową w prawdziwym świecie, ale jest to projekt badawczy.

Podczas badań obejmują one lepszy automatycznie generowany tekst do opracowywania obrazów dla osób niedowidzących oraz do automatycznego tworzenia kategorii przedmiotów sprzedawanych na rynku Facebooka i blokowania szkodliwych obrazów na platformie Facebooka, podała firma. w poście na blogu.

Ale wielu użytkownikom może nie podobać się jedna rzecz, której ich obrazy są wykorzystywane do trenowania sztucznej inteligencji, ale nie muszą się martwić, ponieważ ich obrazy są wykorzystywane wyłącznie do celów badawczych i innowacyjnych, ponieważ jest to uwzględnione w polityce Instagrama i Facebooka, z której mogą korzystać dane do celów badawczych.

Źródła: 1/2.

Czytaj dalej: Facebook wprowadza funkcję w ponad 90 regionach, która pozwoli użytkownikom wyłączyć pojawianie się treści politycznych w ich kanałach

0 Shares:
You May Also Like